Jatsenko lisas, et tema surma asjaolud ei ole praegu teada, vahendab UNIAN.
Enne seda oli sellest teatanud Ukraina parlamendi sõnavabaduse komitee esimees Jaroslav Jurtšõšõn, aga tema postitus Telegramis kadus peagi.
Ukraina kaitseministeeriumi luure peavalitsuse (HUR) esindaja Andri Jussov ütles, et ametlikku kinnitust Roštšõna surma kohta ei ole Venemaalt tulnud.
„On olemas informatsioon Viktoria hukkumise kohta. Seda kontrollitakse,“ ütles Jussov.
„Vastavalt sellele tehakse kõik võimalik selleks, et fakti ametlikult kinnitada ja teha kindlaks, kui see kinnitust leiab, asjaolud. Saame kinnitada, et Viktoria Roštšõna võeti ebaseaduslikult kinni ja teda hoiti ebaseaduslikult Vene Föderatsioonis. Tehti kõik võimalik selleks, et ta koju tagasi tuua. Ja sellised esialgsed kokkulepped saavutati. Ukrainasse tagasitoomise ettevalmistuste raames oli viimane informatsioon ja andmed, mis on teada, et teda viidi Moskvasse, Lefortovosse,“ ütles Jussov.
Ukraina väljaande Gratõ andmetel saabus eile Roštšõna isale kiri Venemaa kaitseministeeriumilt, mis kandis 2024. aasta 2. oktoobri kuupäeva. Selles oli Roštšõna surmapäevaks märgitud 19. september. Kirjas öeldi veel, et surnukeha antakse Ukraina poolele üle surnukehade vahetuse käigus. Surma asjaolusid ega põhjuseid ei teatatud.
Roštšõna töötas täiemahulise sõja algusest Hromadske, Ukrajinska Pravda ja Raadio Vabaduse heaks. 2022. aasta märtsis võtsid ta kinni Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) töötajad, kui ta sõitis Berdjanskist Mariupoli suunas. Roštšõnat hoiti kinni kümme päeva, aga lasti siis vabaks. Rahvusvaheline naiste meediafond autasustas teda vapruse eest ajakirjanduses. 2023. aasta augustis kadus Roštšina, tehes reportaaži Venemaa okupeeritud territooriumidel. Alles 2024. aasta mais teatas Vene pool, et Roštšina vangistati ja viibib Venemaal.