Küla asub kristlaste piirkonnas, kaugel Iisraeli piirist ning väljaspool Hezbollahi tavalist tegutsemisala. Õhulöök toimus päev pärast Hezbollahi droonilööki Iisraeli põhjaosas, kus hukkus neli sõdurit ja seitse sai raskelt haavata. „Jätkame Hezbollahi vastu lööke ilma kaastundeta ja igas Liibanoni osas, sealhulgas Beirutis,“ ütles Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu esmaspäeval. Liibanoni tervishoiuministeeriumi arvestuse järgi on Iisraeli löökides aasta jooksul hukkunud umbes 2300 inimest, neist enamik viimase kuu aja jooksul.

Samuti andis Iisrael esmaspäeval õhulöögi Gaza al-Aqsa haigla hoovis asunud põgenikelaagri pihta. Hukkus vähemalt neli inimest, kellest osa jäi fotode põhjal põlevatesse telkidesse. Haavata sai 40 inimest, AP fotode põhjal oli nende seas mitu last.

USA valitsus nimetas vaatepilti häirivaks. „Pildid ja video sellest, mis paistab olevat pagulastest tsiviilisikute elusalt põletamine Iisraeli õhurünnaku järel on äärmiselt häirivad ja oleme oma murest Iisraeli valitsusele selgelt teada andnud,“ öeldi Valge Maja avalduses. „Iisraelil on kohustus teha tsiviilohvrite vältimiseks enamat ja toimunu on kohutav, isegi kui Hamas tegutses haigla lähistel ja üritas tsiviilisikuid inimkilbina kasutada.“

Iisraeli inimõigusühendused hoiatasid esmaspäeval, et Iisraeli valitsus valmistub praeguste märkide põhjal Gaza põhjaosa etniliseks puhastamiseks. AP teatas enne seda, et rühm erukindraleid esitas valitsusele ettepaneku nõuda piirkonna elanikelt lahkumist. Allesjäänud elanikke tuleks ettepaneku järgi kohelda soost ja vanusest sõltumatult terroristidena, keda võib tappa, samuti soovitavad erukindralid kehtestada piirkonnale toidu- ja veeblokaadi. Iisraeli armee sõnul pole nad sellise plaaniga kursis.

USA portaali Axios teatel lubas Iisraeli kaitseminister Yoav Gallant pühapäeval telefonitsi USA kaitseministrile Lloyd Austinile, et „kindralite plaani“ alusel tsiviilisikute tapmist ja näljutamist siiski plaanis ei ole.

Gallanti kinnitusel avati esmaspäeval Gaza põhjaosas üks kontrollpunkt, kust pääses läbi 30 toiduabiga autot. See on vähem kui kolmandik päevasest abikogusest, mis toodi piirkonda enne sõda, kui toidukriisi veel ei olnud. Enne seda teatas ÜRO reedel, et alates oktoobri algusest ei ole Gazasse jõudnud ühtegi toidusaadetist. Augusti jooksul saabus sinna 700 toidulasti ja septembris 400.

Teises vestluses USA suursaadiku Jack Lew´ga ütles Gallant, et abi blokeerimise põhjuseks on kohalike kaupmeeste sidemed Hamasiga.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena