USA kaitseminister Lloyd Austini sõnul kasutati rünnakuks B-2 vargpommitajaid. Tegemist oli esimese korraga, mil USA seda pommitajat huuthide ründamiseks kasutas.
Õhurünnakud tabasid Jeemeni pealinna Sanaad ja Saada kohaliku aja järgi neljapäeva varahommikul, kirjutas Reuters. „Ameerika maksab oma agressiooni eest Jeemeni vastu, ja nagu oleme varem öelnud, ei heiduta tema agressioon Jeemenit Gazat toetavast hoiakust,“ ütles huuthide meediabüroo asejuht Nasruddin Amer sotsiaalmeediaplatvormil X.
Sihikule võetud hoidlates paiknesid relvad, mida kasutatu sõja- ja tsiviillaevade ründamiseks Punasel merel ja Adeni lahel, ütlesid kolm USA kaitseametnikku pärast rünnakut CNN-ile.
Kaitseministri sõnul oli tegemist „ainulaadse demonstratsiooniga“ USA võimest võtta sihikule rajatisi, mida vastased püüavad hoida kättesaamatus kohas. „USA õhujõudude kaugpommitajate B-2 Spirit kasutamine näitab USA globaalset rünnakuvõimet, et vajadusel, igal ajal ja igal pool nende sihtmärkide vastu meetmeid kasutada,“ lisas ta.
Pommitajad B-2 Spirit töötas välja Northrop Grumman ja need on mõeldud vaenlase tihedast õhukaitsest läbimurdmiseks. USA käsutuses on neid umbes 20. Lennuk võib pardale võtta ligi 17 tonni jagu pomme, sealhulgas ka tuumapommi. Pommitaja suudab lennata kuni tuhande kilomeetrit tunnis, seda saab tankurlennuki abil tankida ka lennu ajal. Esmakordselt kasutas USA seda pommitajat Kosovo sõjas.