Pärast rühmituse pikaaegse juhi Hassan Nasrallahi surma ei teatatud ametlikult tema järeltulijast, kuid teadaolevalt juhtis rühmitust Nasrallahi nõbu Safieddine koos oma peasekretäri asetäitja Naim Qassemiga. Arvati, et ta valitakse ka ametlikult rühmituse juhiks ning ta oli aastaid valmistunud selle ametikoha ülevõtmiseks.

Safieddine täitis olulist rolli ka Nasrallahi eluajal, kõneledes matustel ja muudel sündmustel, millel Nasrallah ei olnud turvalisuse kaalutlustel pikka aega osaleda saanud.

Ta oli Iraaniga tihedalt seotud liider, kes kuulus rühmituse sõjalisse juhtkonda ja ka täitevnõukogusse, mis juhib koole ja sotsiaalprogramme.

Safieddine’i surm tuleb Hezbollahi jaoks tundlikul ajal. Pärast oma liitlase Hamasi 7. oktoobri rünnakut Iisraeli vastu ja sellele järgnenud sõda Gazas hakkas Hezbollah tulistama Iisraeli rakette, droone ja rakette. Sellest ajast alates on nad regulaarselt tuld vahetanud.

Viimastel nädalatel on pinged aga eskaleerunud. Iisraeli sõjavägi on teinud rea lööke Hezbollahi juhtide vastu ja alustas maapealset operatsiooni Liibanonis. Nende sõnul on operatsiooni eesmärk suruda Hezbollahi võitlejad piiriäärsetelt aladelt tagasi.

Safieddine’i tapmine kahandab veelgi rühmituse kõrgeimat juhtkonda. Hetkel pole selge, kes võiks astuda Hezbollahi kõrgeimale ametikohale, kuna mõni tund pärast Nasrallahi surma hukkus Iisraeli õhurünnakus Nabil Kaouk, kes oli teine kandidaat juhikohale.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena