Välisministeeriumi kinnitusel soovib Vene saatkond, et riigiprokuratuur teeks selgitustaotluse seoses Delfi Meedia poolt välja antava ajalehe Maaleht artikliga, mis kirjeldas 2023. aastal Ukraina rindele sõitnud Eesti mehe Oleg Kolevatovi sõjas läbielamisi.

Seda, mida kaebus täpsemalt sisaldab ja kas ka sellega seoses menetlus alustatakse, keeldus prokuratuur esialgu avaldamast.

Vene saatkond jättis tänase päeva jooksul Delfi päringule vastamata.

Delfi Meedia juhatuse liige ning Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald tõdes, et ka Delfi Meedia pole kaebuse sisuga kursis, mistõttu on raske hinnata ja vastata agressorriigi saatkonna noodile.

„Kui aga vapper sõdur kirjeldab oma võitlust Ukraina eest, nende väärtuste eest, mis meilegi kõige olulisemad, terroristide ja anastajate vastu, ja räägib oma lugu ja peegeldab tundeid, siis me ei näe kirjastusena oma töös eksimust,“ märkis Soonvald. „Meie kirjeldame ajastu ühte traagilisemat rahvuste ja väärtuste vahelist agressiooni, Venemaa terrorit euroopalikke ja inimlikke väärtuste vastu. Ohvrid, otsesed ja kaudsed oleme meie, mitte Venemaa.“

Päev pärast artikli ilmumist vastas Delfi päringule Venemaa Föderatsiooni suursaatkonna minister-nõunik Lenar Salimullin.

Salimullin teatas Delfile, et on Estonskii Ekspressis ilmunud artikli tõttu nördinud, viidates Ukraina poolel võidelnud Oleg Kolevatovi lausele „See rahvus tuleb hävitada“, mis kutsus tema hinnangul üles venelaste genotsiidile.

„Russofoobi tegevus mitte ainult ei vasta üldtunnustatud moraali põhimõtetele, vaid on vastuolus ka rahvusvaheliste normidega, sealhulgas ÜRO Peaassamblee vastu võetud genotsiidi vältimise ja selle eest karistamise konventsiooni sätetega,“ kirjutas Salimullin.

„Lisaks kehtib sellistele väljaannetele Eesti karistusseadustiku paragrahv 151, mille 1. osas on kirjas: „Tegevuse eest, millega avalikult on kutsutud üles vihkamisele või vägivallale seoses rahvuse, rassi, nahavärvi, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste veendumuste, varalise või sotsiaalse seisundiga, - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega. Sama artikli 3. osas on sõnastus: „Käesoleva artikli 1. osas sätestatud teo eest, mille on toime pannud juriidiline isik, – karistatakse rahatrahviga kuni 3200 eurot,““ kirjutas ta.

Samuti kinnitas Salimullin, et saatkond saatis Eesti Vabariigi peaprokurörile Andres Parmasele pöördumise palvega anda õiguslik hinnang Oleg Kolevatovi sõnadele ja Estonskii Ekspressi tegevusele.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid