Sügise saabudes, mil inimesed taas regulaarselt kooli ja tööle hakkasid käima, laekus politseile mitu kaebust sellest, et autojuhid ei pea keelavast fooritulest kinni.

„Kontrollisime kogu oktoobrikuu vältel korduvalt nii hommikuse kui õhtuse tipptunni ajal autojuhtide liikluskäitumist fooriga reguleeritud ristmikel. Tulemused ei olnud kiita, sest kokku tuvastasime 112 autojuhti, kes sõitu keelava kollase või punase fooritulega ristmikule sõitsid ja liiklusohtlikke olukordi tekitasid,“ kirjeldas Narva patrullitalituse juht Silver Pälsing.

„Näis, et üksjagu autojuhte on meelest lasknud selle, et fooriga reguleeritud ristmikke võib ületada vaid rohelise fooritulega. Kollase tule süttides on juht juba kohustatud peatuma. Kollase tulega võib edasi liikuda üksnes erandjuhul ehk siis, kui olete juba ristmikule välja sõitnud,“ tuletas Pälsing meelde.

„Sõitu keelava kollase tulega ristmikule välja sõitmine on ohtlik, sest tihtilugu jääb manööver lõpetamata, sõidukid kogunevad ummikusse ja tekitatakse liiklusohtlik olukord. Veel enam, need minutid, mida loodetakse keelava tulega ristmikule sõites võita, võivad tulla kellegi tervise või elu arvelt,“ tõi Pälsing välja. Selleks, et tekitada autojuhtides suuremat harjumust foorituledest kinnipidamisel, jätkab politsei ka eesoleval ajal sarnaste kontrollaktsioonidega.

Autojuhile, kes sõidab ristmikule või jalakäijate ülekäigurajale sõitu keelava kollase või punase fooritulega, võib määrata kuni 200-eurose rahatrahvi. Kui selle teoga põhjustatakse ka liiklusoht, võib rikkumine päädida kuni 400-eurose rahatrahvi ja ka juhtimisõiguse äravõtmisega kuni pooleks aastaks.