Konjunktuuriinstituudi oktoobriprognoos Eesti majanduse hetkeseisule oli eriti nukker. Eks ole ka arusaadav, miks majandusministeerium seda suure hurraaga koos instituudiga tutvustama ei kippunud.

Kahtlemata on tõsi, et majanduses mängivad meeleolud suurt rolli: pole usku, pole ka investeeringuid. Ometi ei aita käsu peale rõõmsam olek asju parandada, leitakse värskes „Päevakorra“ saates.

Selle asemel, et hurjutada ettevõtjaid ja maksumaksjaid isetäituva ennustuse tekitamise eest, võinuks valitsus haarata võimalusest selgitada, millest konjunktuuriinstituudi uuringutulemused tekkida võisid. Kindlasti on valitsusel omajagu õigus, kui öeldakse, et majandusnäitajates on ka paranemise märke. Neid kõike võinukski avalikkusega jagada.

See parandaks meeleolusid kindlasti rohkem, kui tõdemus, et pessimistlik suhtumine ongi see, mis meid isetäituva ennustusena sohu tõmbab.

Saate lõpus jätame hüvasti ühe etapiga kaasaegse Eesti loos. 18. oktoobril teisaldati Toompealt skandaalne miljonipeldik. Meenutame viktoriini vormis seda omalaadset nähtust, mis kõneleb ühest kadunud episoodist Eesti ühiskonnas.

Seekord päevakorras:

  • Jätkud vene valijatega

  • Isamaa „alternatiivne eelarve”

  • Konjunktuuriinstituudi uuring ja valitsuse solvumine

  • Hotelli ja restoraniäride protest

  • Tallinna müstilised prügikastid

  • Eluloterii eriväljaanne: miljonipeldik, adjöö!


Taskuhäälingusaade „Päevakordon iganädalane Delfi Meedia ajakirjanike Greete Lehepuu (Eesti Ekspress), Urmas Jaaganti (Eesti Ekspress) ja Hindrek Riikoja (Maaleht) arvamussaade, milles analüüsitakse mööduva nädala põletavamaid poliitilisi ja ühiskondlikke jututeemasid. Kuula meid ka Delfi Tasku äpist või leia teistelt podcast’ide platvormidelt!

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena