Trump on valimiskampaania käigus lubanud lõpetada sõja Ukrainas 24 tunniga. Allikate sõnul ei tea Trump endiselt, kuidas veenda Venemaa ja Ukraina presidente Vladimir Putinit ja Volodõmõr Zelenskõid läbirääkimisi alustama.

Üks Trumpi meeskonna ideedest Kiievi jaoks on, et viimane lubaks NATO-ga mitte ühineda vähemalt 20 aastaks. Vastutasuks jätkaks USA Ukraina relvadega varustamist, et Venemaa tulevasi rünnakuid ära hoida.

Selle plaani järgi jääks rindejoon külmutatuks ja mõlemad pooled nõustuksid demilitariseeritud tsooni loomisega. On ebaselge, kes seda tsooni kontrolliks, aga rahuvalvejõududes ei oleks USA sõdureid.

Üks Trumpi meeskonna liige ütles, et USA ei saada sõdureid Ukrainasse: „See on poolakate, sakslaste, brittide ja prantslaste töö.“

WSJ märgib, et igasugune katse alustada Ukraina ja Venemaa vahel läbirääkimisi, rääkimata kokkuleppele jõudmisest, põrkuks paljudele takistustele. Esiteks on Ukrainal ja Venemaal väga erinevad sõjalised eesmärgid ja nad ei püüa neid muuta. Kreml ei näita üles erilist valmisolekut läbirääkimisi pidada, küll aga näitab üles valmisolekut konflikti eskaleerida.

Zelenskõid võib olla kergem läbirääkimistele sundida, märgib WSJ, aga tema on vastamisi ühiskonnaga, mis peab territooriumide loovutamist Moskvale kapituleerumiseks.

Ukraina presidendi nõunik Dmõtro Lõtvõn ütles selle artikli kommentaariks ajakirjanikele, et Zelenskõi ja Trumpi tegelikke plaane ajalehtedes ei teatata, vahendab UNIAN.

„Üldiselt võib öelda, et presidentide tõelisi plaane avaldatakse vaevalt ajalehtedes. Ja Vene valeuudiseid on ajalehtedes alati palju,“ ütles Lõtvõn.

Kuidas see lugu Sind tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena