Lehega rääkinud USA ja Ukraina valitsusametnike sõnul hakkavad pealetungis osalema ka Põhja-Korea 11. armeekorpuse eliitsõdurid. Vajalikud lisajõud on kokku saadud ilma Ida-Ukrainas sõdivate Vene vägede vähendamiseta. Kuna Ukrainal on olnud aega kaitseliinide rajamiseks, tõotab pealetung samasuguseid kaotusi, mida Vene väed tavaliselt kannavad Ukrainas.

Ukraina valitsusallika sõnul on korealased jaotatud kaheks osaks, kellest üks tegeleb ründetegevusega ja teised tagasivõetud territooriumi julgestamisega. Lõuna-Korea ja Ukraina andmeil viibib Venemaa pinnal kokku üle 10 000 Põhja-Korea sõduri.

Lääne analüütikute andmeil saadetakse Põhja-Korea ründeüksused lahingusse ilma soomusmasinate toetuseta. Seni pole selge, kas pärast Kurski oblasti võimalikku tagasisaamist plaanitakse Põhja-Korea sõdureid kasutada ka Ukraina territooriumil toimuvaks vallutussõjaks.

Lahingukogemuseta üksuste võimeid on praegu raske hinnata, ent mõttekoja Sõjauuringute Instituut (ISW) analüütik George Barros ütles lehele, et võrreldes Vene vägedega võib korealastel olla parem lahingukord ja distsipliin. Sõjandusekspert Rob Lee lisas, et tuhandetest uutest jalaväelastest on Venemaal igal juhul kasu. „Need sõdurid on nooremad ja paremas füüsilises vormis kui paljud Vene lepingulised sõdurid,“ ütles Lee.

Esmaspäeval teatas Ukraina esimesest lahingukontaktist Põhja-Korea sõduritega. Ukraina infosõja keskuse juht Andri Kovalenko andis juhtunu kohta reedel rohkem infot ja ütles portaalile Business Insider, et Kurski oblastis rindel viibinud Vene ja Põhja-Korea sõdurite positsioon sattus Ukraina suurtükitule alla. Ta lisas, et tegu polnud üksikjuhtumiga, kuna Sudža linna lähistel käivad praegu igapäevased lahingud.