Kuulamine kestis kolm tundi: Kallast küsitlesid europarlamendi väliskomisjoni, arengukomisjoni, rahvusvahelise kaubanduse komisjoni, naiste õiguste ja soolise võrdõiguslikkuse komisjoni, julgeoleku ja kaitse allkomisjoni ning inimõiguste allkomisjoni liikmed.

Vaata kuulamist täispikkuses siit:

Avakõnes lubas Kallas tugevdada Euroopa positsiooni maailmas ning keskenduda geopoliitilisele ja majanduslikule julgeolekule, samuti lubas ta suunata kaitsevaldkonda rohkem investeeringuid ja teha tõhusat koostööd rahvusvaheliste partneritega.

Kallase hinnangul on Ukraina võit Euroopa Liidu jaoks prioriteet ning Euroopa peab andma ukrainlastele nii palju sõjalist, rahalist ja humanitaarabi, kui Ukraina vajab. Kaitsepoliitika küsimuses hoiatas Kallas parlamenti Venemaa, Põhja-Korea ja Iraani koostöö eest ning märkis, et need kolm riiki toodavad rohkem relvi ja laskemoona kui Euroopa-Atlandi kogukond. Hiinat nimetas Kallas EL-i järjest suuremaks ja süsteemsemaks rivaaliks, kellest on ohtlik olulistes sektorites sõltuda.

Lisaks rõhutas Kallas, et USA ja EL on maailmaareenil kõige tugevamad liitlased ja peavad kokku hoidma. Kallas sõnas, et USA ei saa endale lubada Ukraina arvelt üksnes Hiinale keskendumist, ning lisas, et Hiina peab Venemaa agressioonisõja toetamise eest maksma.

Iisraeli ja Palestiina konfliktist kõneldes rääkis Kallas, et EL jätkab tööd viivitamatu relvarahu saavutamise, kõigi pantvangide vabastamise ja humanitaarabi tagamise nimel ning toetab endiselt kahe riigi lahenduse saavutamist.

Eesti saadikutest said küsimusi esitada Urmas Paet (RE) ja Sven Mikser (SDE), kes mõlemad kuuluvad väliskomisjoni.

Mida eestlased Kallaselt küsisid? Kas eurosaadikute seas leidus ka kiuslikke ja riuklikke usutlejaid? Mis Kallase kandidatuurist välisasjade kõrgele ametikohale saab? Seda ja rohkematki saad lugeda Delfi blogist:

Ajakirjaniku reisikulud hüvitab Euroopa Komisjon.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena