Kolmel arutelul, milleks tulid kokku eksperdid Ukrainast, Eestist ja mujalt Euroopast arutleti, kuidas jääda ellu maailmas, kus seistakse silmitsi sõja, kliimamuutuse ja Euroopa poliitmaastiku radikaliseerumisega. Arutelusid juhtis autor, tõlkija ning Ukraina poliitika ekspert Oksana Forostyna.

Reedel tutvustati Tartu 2024 ruumides Raekoja plats 6 Ukraina kaasaegset kunsti koondavat digiplatvormi „Ukrainian Cross-Section. Kollektsioon tutvustas Ukraina viimase 15 aasta kunsti. Platvorm sisaldab erinevate aastate näituste kontseptsioone, kunstnike ja nende tööde kirjeldusi ning projekti tekste ja katalooge.

Esitleti esseekogumikku „UKRAINE! UNMUTED“, mis on tõlgitud ka eesti keelde. Raamatu eesmärk on tutvustada Ukraina kultuuri ja murda levinud stereotüüpe. Kogumik arutleb kunsti ja sõja seoste ning selle üle, kuidas aitab kunst sõjas viibivatel loomeinimestel oma kogemust jagada. Väljaande kuraator on Oksana Forostyna. Tekstid on eesti keelde tõlkinud Anna Verschik ja Margus Lattik, kes osalesid ka vestlusringis.

Projekt „Ukraina päevad Tartus. UKRAINE! UNMUTED“ oli osa Euroopa kultuuripealinnade Tartu 2024 ja Bad Ischl 2024 põhiprogrammidest ning toimus koostöös Lvivi linna allorganisatsiooniga Cultural Strategy Institute. Projekti toetas Euroopa Liit, Rahvusvaheline Renessanss Fondi projekt „Euroopa renessanss Ukrainas“ ja Ukraina Instituut.

Jaga
Kommentaarid