Eelmisel sajandil algust teinud baltisaksa tööstur järeltulija on Raplamaa suurim tööandja
Juba üle saja aasta tagasi sai alguse Alexander Martin Lutheri algatatud vineeritootmine Tsaari-Venemaal ning tänaseks on sellest välja kasvanud meie oma ettevõte Kohila Vineer. Rääkisime Kohila Vineeri esindajatega, miks on nende tehases hea töötada ja kuidas aitab ettevõtet Töötukassa.
Kohila Vineer OÜ on Latvijas Finieris kontserni tütarettevõte ja Raplamaa suurim tööandja, kes pakub tööd 220 inimesele. Toorainena kasutatakse ainult Eestimaa kaske ja metsaomanikud võivad olla kindlad, et tarnitud puit töödeldakse kvaliteetseteks RIGA logoga vineer toodeteks.
Põhifookus on teha kvaliteetset toodangut, nii nagu klient on soovinud, ning plaan on olla sama edukas või edukamgi, kui oldi eelmisel aastal. Toodangu kõrvalt on Kohila Vineerile väga oluline ka see, et inimestel oleks ettevõttes hea töötada. Firma on peresõbralik, paindlik ja hoolib töötajate vaimsest tervisest.
Kõik koos!
Üks oluline märksõna ettevõttes on ühised üritused, mis toovad kogu kollektiivi kokku ja loovad meeskonnatunnet. Kohila Vineeris on alati midagi toimumas, olgu need siis tähtpäevade tähistamised, suvepäevad, kuhu on kõik töötajad oodatud kogu perega või töötajate jõulupidu, kus tunnustatakse parimaid ning tänatakse staažikaid tänukirjade ja kinkekaartidega või avatud uste päevad. Töötajate tervis ja heaolu on ettevõttele oluline, seega saavad kõik kasutada spordikompensatsiooni.
Hiljuti viis ettevõte läbi küsitluse, et saada teada, mis töötajatele veel korda läheb. „Meil on inimesi üle kahesaja ja igaühel võib hea mõte peas olla, kuidas hüvitiste süsteemi veelgi paremaks teha,“ sõnab ettevõtte inimressursi juht Anu Õun. „Kuulame ära kõik ettepanekud ja vaatame, mida saame kasutusele võtta.“
Kuidas on Töötukassa teile abiks olnud?
„Mina töötan Kohila Vineeris 2016. aastast ja olen kogu selle aja saanud Töötukassaga koostööd teha. Olin alles kaks kuud töötanud, kui Töötukassa minuga ühendust võttis. Saime kokku ja rääkisime kõik võimalused läbi, sest me tegelikult tol hetkel ka väga palju värbasime,“ meenutab Õun. „Tehas oli siis piltlikult karjääri alguses ja ühe aastaga me tohutult laienesime. Ma võtsin tööle umbes kolmsada inimest ja Töötukassa inimesed pakkusid nende leidmisel abi.“
Mis puudutab Raplamaa Töötukassat, siis võib öelda, et Õun teab praktiliselt kõiki seal töötavaid inimesi nägu- ja nimepidi. „Koostöö on olnud tihe ja olen küsinud korduvalt erinevate inimeste abi, kasvõi seda, et milliseid koolitusi Töötukassa toetab. Sealt oleme alati abi saanud.“
Seega ei ole Kohila Vineeril koostööle Töötukassaga midagi ette heita ning lootus on ikkagi see, et sama tihe koostööd jätkub ka edaspidi.
Kuidas Töötukassa saab tööandjaid aidata, selle kohta saab rohkem lugeda SIIT