Ühisavaldusega andsid riigid volituse süsteemide hankimiseks Poola hankeagentuurile, kes omab raketisüsteemide hankimiseks tehnilist ekspertiisi ja insenere nii testimisteks kui ka kvaliteedi kontrolliks.

„Väga hea meel on, et ka lühimaa õhutõrje võimekuse kasvatamisel on õnnestunud mitmete partneritega piirkonnas ühises tegutsemises kokku leppida. Raketisüsteemide ühiselt hankimine annab meile kindlasti mastaabi säästu, aitab tagada kiired tarneajad ning hoida kokku olulist insenertehnilist ressursi,“ sõnas allkirjastamisel RKIKi peadirektor Magnus-Valdemar Saar.

Allkirjastamisel osalesid Poola riigisekretär Paweł Bejda, Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse peadirektor Magnus-Valdemar Saar, Leedu riigikaitseministeeriumi asekantsler Monika Korolovienė ja Norra kaitseministeeriumi riiklik relvastusdirektor Rolf Kjos.

Saar hindab Poola panust Eesti tarneahelas väga suureks. „Meil on otselepingud Poola ettevõtetega WB Grupp ja Mesko. Samuti teostatakse Poolas mitmeid meie projektide allhankeid. Näiteks on väga oluline roll ettevõttel Nitro-Chem, kes on Euroopa üks suuremaid lõhkeaine tootjaid, enamuses meie laskemoona hangetes - seal valmistatakse ette kas komponentidena või muul moel väga paljude lõhkepeade lõhkeainega seotud osi,“ lisas Saar.

Samuti andis RKIK selle aasta alguses Eesti kaitseväele üle Poola lühimaa õhutõrjesüsteemid PIORUN, mis suudavad sihtmärke tabada kuni kaheksa kilomeetri kauguselt, sel suvel moderniseeris Poola ettevõte WB Grupp meie õhutõrjekahureid ZU-23.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena