Uudis droonide saatmise kohta järgnes sellele, kui USA valitsusallikad teatasid pühapäeval meediale, et riik on lõdvendanud Ukrainale USA päritolu kaugmaarakettide kasutamiseks kehtestatud piiranguid. Uue kokkuleppe järgi võib Ukraina kasutada rakette ATACMS ka Venemaa tagalas.

Vaid mõned päevad tagasi kritiseeris Kiiev teravalt Saksamaa Liidukantsler Olaf Scholzi, kes pidas maha telefonivestluse Venemaa president Vladimir Putiniga.

Pistorius ütles, et „Droonide saamine on suur edasisamm ukrainlaste, sest need töötavad AI abil ning nende abil on võimalik vältida vaenupoole elektroonilisi kaitsevalle.“ Saksa ettevõtte Helsing poolt toodetud droonid „ulatuvad lendama 30-40 km kaugusele rindejoone taha ning nende abil on võimalik võtta sihikule vastase juhtimispunktid ja logistika sõlmed“, lisas Pistorious.

Kuigi antud droone kutsutake „Mini-Taurusteks“, keeldub Saksamaa jätkuvalt saatma Ukrainale enda kõige moodsamaid ning suurima laskeulatusega tiibrakette „Taurus“.

Hetkel on lisaks USA ATCMS rakettidele tarninud Ukrainale enda kaugmaarakette Strom Shadow ja SCALP ka Suurbritannia ja Prantsusmaa, kes on mõlemad järgnenud USA sammudes ning andnud Ukrainle loa kasutada rakette, et rünnata sihtmärke Venemaa territooriumil, vahendab Kyiv Independent.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena