„Narva loodava võimuliidu pressikonverentsil Mihhail Stalnuhhini poolt esitatud seisukohad ei jäta õhku küsimusi selle kohta, kuidas tema näeb sõda, Venemaa rolli ja poliitilist olukorda Euroopas. Meie ja Mihhail Stalnuhhini väärtusruum ei ühti pea milleski. Ja kuigi võib väita, et kohalik poliitika on vaid teede ja lasteaedade ehitamine, siis väärtused on need, mis inimesi koostööks liidavad. Mihhail Stalnuhhin kinnitas, et tema ei ole oma väärtusi muutnud ja me ei näe võimalust teha temaga koostööd,“ ütles Eesti 200 esimees Kristina Kallas.

Haridus- ja teadusministri Kallase sõnul on Narvas üheks olulisimaks muutuseks haridussüsteemis toimuv üleminek eestikeelsele õppele. „See, et loodav võimuliit ei pea vajalikuks leppes sõnagagi mainida seda üleminekut kui ühist eesmärki, on märk poliitilise tahte puudumisest selle ülesandega tegeleda. Juba alanud üleminekus on Narval olnud puudu poliitilisest tahtest teha pingutusi leida eesti keelt oskavad õpetajad ja koolijuhid ja Mihhail Stalnuhhini öeldu pressikonverentsil kinnitas veelkord, et eestikeelsele õppele üleminekul tema toetusele loota ei tasu. Mihhail Stalnuhhin rääkis pressikonverentsil müstilisest „vene mentaliteedist“, mida peaks eestikeelsele õppele ülemineku metoodika arvestama. Siin on ilmselt viide sellele, et Narval peaks olema oma haridussüsteem, mis erineb muust Eestist. Sellega ei saa põhimõtteliselt nõustuda,“ selgitas Kallas.

„Me peame kindlalt seisma Eesti väärtuste eest ning saama aru, et Narva kõige olulisemaks partneriks on meie riik. See, et Stalnuhhin nimetab Eesti Vabariiki Eesti NSV-ks räägib palju sellest, kuidas ta suhtub Eesti suveräänsusesse,“ lisas Denis Larchenko.

Eesti 200-l on Narva volikogus üks liige. Erakonna esindaja fraktsioonis „Respekt“ Denis Larchenko ei osale koalitsioonikokkuleppes.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena