Oktoobri lõpus toimunud Gruusia parlamendivalimised võitis võimupartei Gruusia Unistus, kuid opositsioon ja nende toetajad väidavad, et hääletus oli võltsitud. Paljud grusiinid pidasid valimisi referendumiks riigi püüdluste kohta ühineda Euroopa Liiduga. Pärast valimistulemuste avalikustamist on korraldatud mitmeid suuri proteste.

Eile püstitasid meeleavaldajad Thbilisi tänavale telklaagri, kuid politsei reageeris meeleavaldusele. Sündmuskohal viibinud AP reporteri sõnul toimusid meeleavaldajate laiali ajamisel kähmlused ja mitmed meeleavaldajad peeti kinni. Sellest olenemata viibis pärastlõunal sündmuskohal endiselt kuni 1000 meeleavaldajat.

„Meie, kodanikud, oleme kogunenud siia, et protestida võltsitud valimiste vastu. Meil on õigus kogunemisvabadusele, õigus koguneda ja õigus protestida 26. oktoobril ja pärast seda toimunud kohutavate protsesside vastu,“ ütles meeleavaldaja Gigi Šihhladze AP-le pärast laagri laiali saatmist.

„Õiguslikud võimalused valimistulemuste vaidlustamiseks on peaaegu täielikult ammendatud, tulemusteta. Me oleme siin, et protestida, ja nagu te näete, meile keelati see õigus,“ lisas ta.

Mitmeid opositsiooniparteisid ühendava Muutuste Koalitsiooni juht Elene Hoštaria lubas proteste jätkata. „Laialitamiseks polnud absoluutselt põhjust, kuid see ei peata meie vastupanu,“ ütles ta AP-le.

Gruusia president Salome Zurabišvili on valimiste ametlikud tulemused tagasi lükanud. Ta esitas täna konstitutsioonikohtusse hagi, milles ta väitis, et hääletusel rikuti kahte põhiseadusega tagatud aluspõhimõtet — hääletuse salajasust ja üldisust.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena