Kas töörõõm ja tasakaal on kättesaamatu unistus? Kas tööstress on paratamatus?
Kujutage ette töökeskkonda, kus igaüks saab end tunda toetatuna ja väärtustatuna, kus vaimne tervis on au sees ning pingelised olukorrad ei murra, vaid inspireerivad. Kas see kõlab unistuse või reaalsusena? Kui need teemad kõnetavad sind, tasub edasi lugeda!
Tõsi on see, et kiire töötempo ja kõrged ootused ei kao, kuid õige lähenemisega on võimalik tööstressi juhtida ning leida tasakaal, mis toetab nii individuaalset kui ka meeskondlikku heaolu. Sellised oskused ei teki aga iseenesest, vaid vajavad teadlikku suhtumist ja pidevat harjutamist.
Juba viieteistkümnendat korda toimuval Eesti Psühholoogia Aastakonverentsil astuvadki lavale tipptegijad ja praktikud, kes kutsuvad sind avastama uusi viise, kuidas hoida tasakaalus tööalased nõudmised ja isiklik heaolu. Saa teada, millised nipid aitavad luua rahulolu pakkuvaid töösuhteid, õpi märkama ärevuse ja meeleoluhäirete märke nii endas kui ka teistes ning avasta, kuidas oskuslikult läbipõlemist ennetada, säilitades samal ajal meeskonna tulemuslikkust.
Põnevad ettekanded oma ala tippudelt
Konverentsi esinejate nimekiri on muljetavaldav. Kohal on Eesti juhtivad psühholoogid ja eksperdid, kelle teadmised ei piirdu ainult teooriaga. Need on inimesed, kes töötavad igapäevaselt meie ühiskonna vaimse heaolu eesliinil ja nende lood ning praktilised näpunäited aitavad kahtlemata inimloomust paremini mõista. Tänavused teemad on ajakohasemad kui kunagi varem – alates vaimse tervise kriisist ja stressi juhtimisest kuni tehisintellekti mõjust inimkäitumisele.
Tartu Ülikooli ja Toompargi Vaimse Tervise Keskuse psühhiaater ning Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli lektor dr Margus Lõokene räägib näiteks, kuidas märgata ärevuse ja meeleoluhäirete märke ning mida enda ja teiste heaks sellises olukorras teha saab. AI-koolitaja, AS-i Metrosert vesinikutehnoloogia valdkonna juht ja coach Priit Ilomets tutvustab aga uusi tehnoloogiaid ning AI-põhiseid tööriistu vaimse tervise toetamiseks.
Ettekannetega esinevad veel:
Liina Randmann, PhD – Tallinna Tehnikaülikool, tööpsühholoog
Erik Rüütel – Addicere juht ja psühholoog, Sisekaitseakadeemia kriisi- ja korrektsioonipsühholoogia õppejõud
Katrin Aava, PhD – TLÜ õppejõuarenduse ekspert, koolitaja, töönõustaja
Dr Priit Tohver – Põhja-Eesti Regionaalhaigla kestliku arengu teenistuse juhataja
Marko Lepik – koolitaja ja kõneleja (Affectual.com ja SIYglobal.com)
Viktoria Saat – psühholoog, koolitaja, coach ja superviisor
Tutvu kõikide esinejatega lähemalt siin: eestikonverentsikeskus.ee/koolitus/eesti-psuhholoogia-konverents-2025
Miks osaleda konverentsil?
Võimalus luua ja arendada kontakte
Üks suuremaid eeliseid, mida konverentsid pakuvad, on networking. Sellistes sündmustes osalemine võimaldab suhelda oma ala ekspertide ja kolleegidega, mis loob suurepärase võimaluse ideede jagamiseks, tagasiside saamiseks ning uute professionaalsete suhete loomiseks. Tänapäeva kiires maailmas, kus info liigub peamiselt digikanalites, on näost näkku kohtumised ja vahetud vestlused hindamatud.
Inspiratsioon ja motivatsioon
Tunnustatud esinejate lood ja läbimõeldud ettekanded võivad äratada uusi mõtteid ning ideid, mis aitavad avada uusi võimalusi nii professionaalses kui ka isiklikus plaanis. Lisaks võib selline sündmus olla suurepärane „vaimne paus“, mis aitab argipäevast eemalduda ja oma eesmärke värske pilguga vaadata.
Teadlikkus valdkonna arengutest
Teadus, eriti psühholoogia, areneb kiirelt – iga aasta toob uusi uuringuid, tehnoloogiaid ja lähenemisi. Konverentsidel osalemine annab võimaluse olla kursis viimaste arengutega ja saada ülevaate, kuhu suundub valdkond nii Eesti kui ka rahvusvahelises kontekstis.
Kes peaks tulema?
Lühike vastus: kõik, kes hoolivad vaimsest kasvust. Ole sa juht, õpetaja, nõustaja, personalispetsialist või lihtsalt keegi, kes tahab sügavamalt mõista inimkäitumise mustreid – see konverents on sulle. Ja isegi kui sa pole veel psühholoogiamaailmaga sina peal, on see koht, kus teekond võiks alata.
Registreeri ennast kohe ja kohtume juba märtsis!