Algselt tehti Zahharovale erand, kuid EL-i õigusnormid näevad ette, et liikmesriigid võivad viisade väljastamise vaidlustada. Saksa meedia teabe kohaselt esitasid kolm Balti riiki vastuväiteid erandi tegemise vastu. Riigid põhjendasid sammu sellega, et Venemaa blokeeris Eesti OSCE eesistumise eelmisel aastal.

Eesti välisminister Margus Tsahkna kommenteeris, et Eesti oli „jõuliselt vastu mõttele luua erand ja lubada“ Vene välisministeeriumi kõneisik EL-i.

„Tegemist on isikuga, kes on kantud ELi sanktsiooninimekirja väga selgel põhjusel – ta toetab ja propageerib jõuliselt Venemaa agressiooni Ukraina vastu,“ ütles Tsahkna. „Eesti kui üks tugevamaid Ukraina ja mõjusa sanktsioonipoliitika toetajaid, ei saaks mingil juhul aktsepteerida selliste erandite tegemist.“

Venemaa samm küsida erandit oli „ootuspärane katse testida sanktsioonide tugevust“, ütles minister. „Praegu suutsime tõestada, et sanktsioonid peavad,“ lisas ta.

Venemaa välisministeerium teatas, et Malta tühistas sündmusele eelnenud õhtul Maria Zahharova viisa „nendest mitteolenevatel asjaoludel“.

Moskva väljendas otsuse suhtes pahameelt. Vallettas toimuval kohtumisel „pööratakse erilist tähelepanu probleemile, mis puudutab viisade mitteväljastamist Venemaa delegatsiooni liikmetele erinevatele OSCE süsteemi üritustele, sealhulgas eelseisvale ministrite nõukogu kohtumisele“, lisati ministeeriumi avalduses.

Zahharova viisa tühistamisest olenemata sõitis kohtumisele välisminister Sergei Lavrov. Tegemist on Lavrovi esimese reisiga EL-i riiki pärast Venemaa täiemahulise sissetungi algust Ukrainasse.

Varasemalt on Vene ministril olnud probleeme lennuki tankimisega välisriikides Venemaale kehtestatud sanktsioonide tõttu. USA, EL ja Suurbritannia on kehtestanud sanktsioonid Lavrovi suhtes.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid