Lavrov väitis intervjuus, et kuigi Venemaa ja USA ei ole ametlikult sõjas, tähistab Washingtoni luba Ukrainale kasutada USA pikamaarakette Venemaa territooriumile suunatud löökideks ohtlikku eskaleerumist.

„On ilmselge, et ukrainlased ei oleks võimelised tegema seda, mida nad teevad pikamaa kaasaegsete relvadega, ilma Ameerika sõjaväelaste otsese osaluseta. Ja see on ohtlik, selles pole kahtlust,“ ütles Lavrov.

Lääne uskumus, et Venemaa punaseid jooni võidakse „ikka ja jälle liigutada“, on „väga tõsine viga“, lisas ta.

Tänaseks 20 aastat välisministri ametis olnud Lavrov ütles, et hiljutine Venemaa löök Ukrainale keskmaa ballistilise raketi Orešnikuga oli signaal Läänele, et Venemaa on valmis kasutama kõiki vahendeid oma eesmärkide saavutamiseks Ukrainas.

Venemaa president Vladimir Putin on kirjeldanud 21. novembri rünnakut Orešnikuga kui vastust Ukraina rünnakutele Brjanski ja Kurski oblastis asuvatele Vene sõjaväeobjektidele Lääne poolt tarnitud relvadega.

Lavrovi sõnul andis Venemaa USA-le hoiatuse 30 minutit enne Orešniku starti, kasutades selliste eelteadete vahetamiseks kasutatavat automatiseeritud süsteemi.

Rääkides Kremli tingimustest võimaliku rahulepingu sõlmimiseks, kinnitas Lavrov Putini nõudeid. Nimelt on Putin öelnud, et Ukraina peab Venemaale loovutama neli okupeeritud piirkonda ja loobuma oma püüdlustest liituda NATO-ga.

Lavrov lisas, et igasugune rahuleping peab kindlustama vene keelt kõnelevate inimeste õigused Ukrainas.

Küsimusele oma arvamuse kohta Donald Trumpist vastas Lavrov, et ta on „väga tugev inimene, kes tahab tulemusi ja kellele ei meeldi millegi venitamine“.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid