Yoon ütles kohaliku aja järgi täna hommikul lühikeses telepöördumises, et ei hoia kõrvale õiguslikust ega poliitilisest vastutusest sõjaseisukorra väljakuulutamise eest, ja lubas, et ei tee uut katset see kehtestada. Yoon ütles, et jätab riigi poliitilisest kaosest väljajuhtimise, „sealhulgas minu ametiajaga seotud asjad“, oma erakonna otsustada, vahendab Associated Press.

„Sõjaseisukorra väljakuulutamine toimus minu meeleheitest. Aga kehtestamise käigus tekitas see ärevust ja ebamugavusi avalikkusele. Mul on sellest väga kahju ja ma tõesti vabandan inimeste ees, kes pidid olema väga vapustatud,“ ütles Yoon.

Alates 2022. aastal ametisse astumisest on konservatiiv Yoonil olnud raskusi oma algatuste opositsiooni kontrollitud parlamendist läbisurumisega. Samuti on ta sattunud skandaalidesse, mis puudutavad nii teda ennast kui tema naist. Teisipäeval sõjaseisukorda välja kuulutades nimetas Yoon parlamenti „pätikoopaks“, mis takistab riigiasjade ajamist, ning lubas kõrvaldada „häbitud Põhja-Korea toetajad ja riigivastased jõud“.

Täna on Lõuna-Korea parlamendis plaanis hääletus Yooni tagandamise üle, aga pole selge, kas see saab vajaliku kahekolmandikulise toetuse. Opositsioonierakondadel on 300-liikmelises parlamendis 192 kohta, mis tähendab, et vaja on ka vähemalt kaheksat häält Yooni Rahva Võimu Partei esindajatelt.

Rahva Võimu Partei esimees kutsus küll eile Yooni tagandama, aga see ei ole erakonna ametlik seisukoht.

Peamise opositsioonierakonna Demokraatliku Partei esimees Lee Jae-myung ütles ajakirjanikele, et Yooni kõne oli suur pettumus ja ainus tee edasi on tema viivitamatu tagasiastumine või tagandamine.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena