Thbilisi vastu sanktsioonide väljatöötamisest teatas esmaspäeval Euroopa Liidu suursaadik Gruusias Paweł Herczyński, vahendab TVP World.

Euroopa Liidu välisasjade nõukogu arutab seda küsimust 16. detsembril.

Gruusias on viimased kaks nädalat toimunud meeleavaldused, sest peaminister Irakli Kobahhidze teatas Euroopa Liiduga liitumise läbirääkimiste peatamisest kuni 2028. aastani.

Vahistatud on üle 220 inimese ning politsei on kasutanud pisargaasi ja veekahureid.

Ungari välisminister Péter Szijjártó ütles eile, et on kategooriliselt Gruusia-vastaste sanktsioonide vastu, ning lisas, et Budapest vetostab Euroopa Liidu sanktsioonid Gruusia siseministrile ja politsei juhtidele.

„Me oleme vastu Gruusia ametnike lisamisele ükskõik millisesse sanktsioonide nimekirja. Kui selline ettepanek tekib, blokeerib Ungari selle, see on kindel,“ ütles Szijjártó, kes võõrustas Budapestis oma Gruusia kolleegi Maka Botšorišvilit.

Szijjártó kritiseeris ka Euroopa Parlamendi eelmisel kuul vastu võetud resolutsiooni, milles kutsuti Gruusia parlamendivalimisi rahvusvahelise jälgimise all kordama.

„Kui valimised oleks võitnud opositsioon, oleks Brüssel karjunud kõva häälega demokraatiast Gruusias. Nad oleksid öelnud, et demokraatia ei ole Gruusias kunagi nii tugev olnud, aga valimised võitis konservatiivne erakond ja nad teevad kõik, et kodanike tahet eitada ja eirata,“ lausus Szijjártó.

Kuigi 26. oktoobri parlamendivalimised võitis ametlikult erakond Gruusia Unistus, peetakse valimisi laialdaselt võltsituks. Opositsioon keeldus parlamendi töös osalemast.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena