Venemaa kasutas raketti Orešnik esmakordselt 21. novembril, tabades raketitehast Ukrainas Dnipros. Putini sõnul oli löök vastus Ukraina rünnakutele Lääne pikamaarakettidega Venemaa territooriumil asuvate sihtmärkide pihta.
Washington näeb raketti pigem hirmutamiskatsena kui relvana, mis muudab lahinguvälja Ukrainas, ütles USA ametnik AP-le, viidates USA luure hinnangule.
Ametniku sõnul on Venemaal neid rakette „käputäis“ ja need kannavad väiksemat lõhkepead kui teised raketid, mida Venemaa on regulaarselt Ukraina ründamiseks kasutanud.
Üks ametnikest ütles AP-le, et USA näeb potentsiaalseid ettevalmistusi uueks rünnakuks Orešnikuga kuu lõpus või varem. Teine ametnik ütles, et rünnak võib toimuda lähipäevil.
Venemaa juht on väitnud, et Orešnikut on võimatu alla tulistada ja, et selle jõud on võrreldav tuumarelva jõuga, isegi kui see on varustatud tavapärase lõhkepeaga.
Sellest olenemata on eksperdid Putini väited kahtluse alla seadnud. Nende sõnul põhineb rakett varem välja arendatud süsteemil.
Raketi uudne omadus seisnes selles, et tal oli mitu lõhkepead, mis suutsid samaaegselt tabada erinevaid sihtmärke, mida tavaliselt seostatakse mandritevaheliste ballistiliste rakettidega, ütlesid eksperdid.