Tavapäraselt ei kutsuta USA presidendi ametissevannutamise tseremooniale välisriikide juhte, kuid Trump otsustas Xi kutsumisega vastupidise kasuks.

See kujutas ka Trumpi ebaharilikku välispoliitilist lähenemist, arvestades, et Hiina on tõusnud USA kõige olulisemaks globaalseks vastaseks ja tulevane president on ähvardanud kehtestada kuni 60-protsendilised tariifid.

Trump avalikustas oma algatuse eilses intervjuus ja ta tunnistas, et samm kujutab endast riski, kuid talle „meeldib võtta väikeseid riske“.

„Meil on kavas pidada Hiinaga palju kõnelusi. Meil on Hiinaga head suhted,“ ütles ta CNBC-ga rääkides.

Trumpi Valge Maja tulevane pressisekretär Karoline Leavitt ütles Fox Newsile, et kutse oli „näide sellest, kuidas president Trump loob avatud dialoogi selliste riikide juhtidega, kes ei ole mitte ainult meie liitlased, vaid ka meie vastased ja konkurendid“.

Trump võõrustas esimesel ametiajal Hiina presidenti oma Mar-a-Lago kuurordis ja ta on sageli väljendanud imetlust tema intelligentsuse ja autokraatliku lähenemise vastu, hoolimata USA ja Hiina vastuolulistest suhetest.

CBS teatas, et Pekingi allikate sõnul lükkab Xi kutse tagasi. Nad lisasid, et tseremoonial esindab Hiinat tõenäoliselt riigi suursaadik Washingtonis.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena