Eelmisel nädalal kukutasid Süüria mässulised president Bashar al-Assadi. NATO liige Türgi toetas neid.

„Oma esimeses avalduses teatas Assadi kukutanud uus valitsus, et ta austab kõiki valitsusasutusi, ÜROd ja teisi rahvusvahelisi organisatsioone,“ ütles Guler kommentaarides ajakirjanikele. „Me arvame, et peame vaatama, mida uus administratsioon teeb ja andma neile võimaluse.“

Küsimusele, kas Türgi kaalub sõjalist koostööd Süüria uue valitsusega, vastas Guler, et Ankaral on juba sõjalise koostöö ja väljaõppe lepingud paljude riikidega. Samas märkis ta, et Türgi on „valmis andma vajalikku toetust, kui uus valitsus seda taotleb“.

Alates 2016. aastast on Türgi viinud läbi neli sõjalist operatsiooni Põhja-Süürias, viidates ohule oma riigi julgeolekule. Süürias on hinnanguliselt paar tuhat Türgi sõjaväelast.

Ankara võib Süüria uue administratsiooniga arutada ja ümber hinnata Türgi sõjalise kohaloleku küsimust Süürias, kui tekivad vajalikud tingimused, ütles Guler.

Minister kommenteeris ka küsimust Venemaa tulevase osaluse kohta Süürias. Ta ütles, et ei näe mingeid märke Venemaa täielikust tagasitõmbumisest ja märkis, et Venemaa teeb riiki jäämiseks kõik endast oleneva. Venemaa viib sõjalisi vahendeid Süüria eri osadest oma kahte sõjaväebaasi, ütles Guler.

Türgi taasavas laupäeval oma saatkonna Damaskuses. Türgi diplomaatiline esindus suleti Süüria kodusõja alguses.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena