Sotsiaalmeedia plahvatuslik areng viimastel aastatel on võimaldanud uutel tegijatel jõuda suurema publikuni, aga on ka tekitanud muret valeuudiste takistamatu leviku pärast, vahendab AFP.

Seaduseelnõuga tahetakse asendada 1984. aastast pärit seadus ning selle sihtmärgiks on internetikasutajad, kellel on ühel platvormil vähemalt 100 000 jälgijat või mitmel platvormil vähemalt 200 000 jälgijat, teatas Hispaania justiitsministeerium.

Väljaannetel ja platvormidel, kus sisu avaldatakse, peavad olema mehhanismid, et tagada kodanike õigus neid kahjustava või vale informatsiooni avalikuks korrigeerimiseks, teatas ministeerium.

Korrigeerimisnõuet ei tule eelnõu järgi enam esitada väljaande direktorile, sest nende isiku kindlaks tegemine on paljude „pseudomeediaväljaannete“ puhul keeruline, teatas Hispaania justiitsminister Félix Bolaños pressikonverentsil.

„Me muudame elu keerulisemaks nende jaoks, kes pühenduvad iga päev valedele ja valeuudiste levitamisele, ning seetõttu on see hea uudis demokraatia jaoks,“ lisas Bolaños.

Hispaania tarbijakaitseorganisatsioon FACUA tervitas seda teadet ja märkis, et uus seadus annaks inimestele võimaluse võtta tarvitusele meetmed oma au kaitsmiseks.

Eelnõu peab läbima konsultatsioonifaasi, enne kui see parlamendis arutlusele läheb.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena