Parlament jättis nädalavahetusel Yooni volitustest ilma 3. detsembril toimunud sõjaseisukorra väljakuulutamise pärast, mis paiskas Lõuna-Korea aastakümnete suurimasse poliitilisse kaosesse, vahendab AFP.

Korruptsiooni uurimise büroo uurijad kutsusid Yooni kohaliku aja järgi täna kella kümneks võimuhaaramiskatse ja võimu kuritarvitamise süüdistuste asjus ülekuulamisele.

„President Yoon ei ilmunud täna kutse peale välja,“ teatas büroo ametnik AFP-le.

Yooni kaitsemeeskond teatas eile, et ta ei pannud toime võimuhaaramiskatset ja on valmis võitlema selle süüdistuse vastu kohtus, vahendas uudisteagentuur Yonhap.

„Kuigi me ei pea võimuhaaramissüüdistusi õiguslikult pädevateks, allume me juurdlusele,“ lubas Yooni meeskonna liige Seok Dong-hyeon.

Korruptsiooni uurimise büroo teatas sel nädalal, et Yoonile saadetud kutse tuli üle andmata tagasi, sest nimetamata isik presidendikantseleis keeldus seda vastu võtmast.

Uurijad ütlesid, et kaaluvad teise kutse saatmist, aga büroo juht Oh Dong-woon ütles eile parlamendile, et kaalutakse ka, kas anda välja vahistamisorder.

Yooni üle viib juurdlust läbi prokuratuur, aga ka politsei, kaitseministeeriumi ja korruptsioonivastaste uurijate ühendmeeskond.

Presidenti ja tema siseringi liikmeid ähvardab süüdi mõistmise korral võimalik eluaegne vanglakaristus või isegi surmanuhtlus. Praegu on Yoon reisikeelu all.

Lõuna-Korea põhiseaduskohus alustas esmaspäeval Yooni tagandamisotsuse kinnitamise menetlemist. Täna andis kohus korralduse anda üle sõjaseisukorra väljakuulutamise määrus ning valitsuse nõupidamiste protokollid.

Põhiseaduskohtul on Yooni asja arutamiseks aega kuus kuud.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena