„Mõistame teravalt hukka Gruusia Unistuse tegevuse Ivanišvili juhtimisel, sealhulgas Gruusia kodanike, meeleavaldajate, meedialiikmete, inimõiguslaste ja opositsioonitegelaste vastu jätkuvad ja vägivaldsed repressioonid,“ seisis USA välisministri Antony Blinkeni avalduses.

„Tulemus on jätnud Gruusia haavatavaks Venemaa ees, mis okupeerib jätkuvalt enam kui 20% Gruusia territooriumist,“ lisas ta.

Blinken ütles, et Ivanišvili on Venemaa valitsuse heaks rakendanud „meetmeid või poliitikat, mis õõnestavad demokraatlikke protsesse või institutsioone USA-s või välismaal“.

Viimaste nädalate murrangud järgnesid oktoobris toimunud valimistele, mille ametlikud tulemused andsid Gruusia Unistusele peaaegu 54% häältest. Opositsioonipoliitikute sõnul oli hääletus võltsitud.

Eelmisel kuul toetas Euroopa Parlament resolutsiooni, mis kirjeldas valimisi kui viimast etappi Gruusia „süvenevas demokraatlikus kriisis“. Väljendati muret teadete pärast valijate hirmutamise, häälte ostmise ja vaatlejate ahistamise kohta.

Veidi hiljem teatas Gruusia peaminister Irakli Kobahhidze, et tema valitsus ei püüa EL-iga liitumiskõnelusi pidada enne 2028. aastat. Sellele järgnes kuu aega kestnud protestide laine ja nende mahasurumine, mille käigus on kinni peetud üle 400 inimese, sealhulgas opositsioonipoliitikud.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena