Kõrgete ametnike korruptsiooniuurimise büroo valmistus täitma Yooni suhtes teisipäeval välja antud vahistamismäärust, mis kehtib ühe nädala.

Määrus anti välja pärast seda, kui Yoon hoidis kõrvale mitmetest ülekuulamistaotlustest ja blokeeris läbiotsimised oma kontoris, takistades 3. detsembril mitmeks tunniks kehtestatud sõjaseisukorra asjaolude uurimist.

Eile õhtul kogunesid poolehoidjad Yooni elukoha juurde. Ta saatis oma poolehoidjatele kirja, milles ütles, et ta jätkab võitlust riigivastaste jõudude vastu, kes „rikuvad meie suveräänsust“ ja seavad rahva „ohtu“.

Ta tunnustas oma toetajaid nende jõupingutuste eest kaitsta „liberaalset demokraatiat ja põhiseaduslikku korda“ ning ütles, et jälgis nende proteste YouTube’i otseülekannetest, selgus Yooni advokaatide jagatud fotodest kõnealusest kirjast.

Opositsiooniline Demokraatlik Partei, mis juhtis Yooni tagandamist, süüdistas presidenti katses mobiliseerida oma toetajaid tema kinnipidamise blokeerimiseks ja kutsus õiguskaitseorganeid üles korraldust täitma.

Partei sõnul tõestas Yooni kiri, et ta on jätkuvalt pühendunud oma „ülestõusmise“ lõpuleviimisse. Ülestõus on üks väheseid kriminaalsüüdistusi, mille suhtes Lõuna-Korea presidendil puudub puutumatus.

Kui Yoon kinni peetakse, on korruptsioonivastasel agentuuril 48 tundi, et teda uurida ja taotleda tema ametlikku vahistamist või ta vabastada. Yooni kaitseminister, politseiülem ja mitmed kõrged sõjaväekomandörid on juba vahistatud seoses nende rolliga sõjaseisukorra kehtestamisel.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena