Põhjuseks oli Rahvapartei (ÖVP), liberaalide ja sotsiaaldemokraatide koalitsioonikõneluste äpardumine. Nehammeri sõnul on tema eesmärk võimaldada võimu sujuv üleminek.

Septembri valimistel sai enim hääli Herbert Kickli juhitud parempopulistlik Vabaduspartei (FPÖ), kellega teised suured parteid lubasid koostööd vältida. Nehammeri sõnul ei olnud ka sotside (SPÖ) nõudmised võtmeküsimustes vastuvõetavad, kuna eeldasid uute maksude kehtestamist või majanduskeskkonna halvendamist.

„On selge, et SPÖ-s on mõjule pääsenud destruktiivsed jõud,“ ütles Nehammer avalduses. „Minu sügava veendumuse järgi ei paku radikaalid ühelegi probleemile lahendust.“

Sotside liider Andreas Babler süüdistas konservatiive poliitilises mängurluses ning hoiatas, et pärast Nehammeri taandumist võib ÖVP teha koalitsiooni populistidega. Küsitlused näitavad, et erakorraliste valimiste toimudes võiks FPÖ saada veelgi rohkem hääli. Praeguses parlamendis on populistidel 57 kohta, ÖVP-l 51 kohta ja SPÖ-l 41 kohta, parlamendienamuseks on vaja 92 kohta.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena