20.01.2025, 09:25
TULE KUULA | Psühholoogiakonverentsil saad teada, kuidas edukalt konflikte lahendada
12. märtsil astuvad viieteistkümnendat korda toimuval Eesti Psühholoogia Aastakonverentsil lavale tipptegijad ja praktikud, kes kutsuvad teid avastama uusi viise, kuidas hoida tasakaalus tööalased nõudmised ning isiklik heaolu.
Teiste ekspertide hulgas astub lavale ka Viktoria Saat, psühholoog, koolitaja, coach ja superviisor, kes avab konfliktide tekkimise ning lahendamise maailma.
Tema ettekanne keskendub konfliktide lahendamisele töökeskkonnas ja aitab leida viise, kuidas juhtida ennast ning teisi keerulistes olukordades. Pinged ja seisukohtade kokkupõrked on normaalne ning paratamatu osa tööprotsessist. Kui neid käsitleda huvi ja konstruktiivse hoiakuga, võivad need olukorrad olla edasiviivad ning arendavad. Probleemid tekivad aga siis, kui seisukohad on jäigad, vastupanu suur ning puuduvad kokkulepped ja tööriistad, mis aitaksid konflikte ennetada ning neid sujuvalt lahendada.
Arutlusele tulevad teemad:
Kuidas mitte minna konflikti konfliktiga?
Juhi käitumisest ja kokkulepetest meeskonnas, mis aitavad konflikte ennetada ja pingetest konstruktiivselt läbi minna
Konstruktiivsetest lahenduskesksetest strateegiatest enese ja vestluspartneri juhtimiseks
Oma ala eksperdid
Kogu konverentsi esinejate nimekiri on muljet avaldav. Kohal on Eesti juhtivad psühholoogid ja eksperdid, kelle teadmised ei piirdu ainult teooriaga. Need on inimesed, kes töötavad igapäevaselt meie ühiskonna vaimse heaolu eesliinil ja nende lood ning praktilised näpunäited aitavad kahtlemata inimloomust paremini mõista.
Konverentsi teemad:
Liina Randmann, PhD – Tallinna Tehnikaülikool, tööpsühholoog: Head suhted on heaolu alus – kuidas luua vastastikust rahulolu pakkuvaid töösuhteid ja milline on selle mõju vaimsele tervisele?
Dr Margus Lõokene – Tartu Ülikooli ja Toompargi Vaimse Tervise Keskuse psühhiaater, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli lektor: Kuidas märgata ärevuse ja meeleoluhäirete märke, pakkuda tuge teistele ja aidata iseennast?
Erik Rüütel – Addicere juht ja psühholoog, Sisekaitseakadeemia kriisi- ja korrektsioonipsühholoogia õppejõud: Sõltuvushäired ja eraelulised probleemid – kuidas need tööd mõjutavad ja kuidas ja kui palju juht aidata saab?
Katrin Aava, PhD – TLÜ õppejõuarenduse ekspert, koolitaja, töönõustaja: Tööta targalt, mitte üle – miks on juhi huvides aidata töösõltlast?
Dr Priit Tohver – Põhja-Eesti Regionaalhaigla kestliku arengu teenistuse juhataja: Töökius ja toksiline töökultuur Eesti tervishoiuvaldkonna näitel
Marko Lepik – koolitaja ja kõneleja (Affectual.com ja SIYglobal.com): Kuidas aitab psühholoogiline turvalisus saavutada tulemusi, parandada koostööd ja tõsta heaolu?
Viktoria Saat – psühholoog, koolitaja, coach ja superviisor: Konfliktide lahendamine töökeskkonnas: Kuidas juhtida ennast ja teisi keerulistes olukordades?
Priit Ilomets – AI-koolitaja, AS-i Metrosert vesinikutehnoloogia valdkonna juht, coach ehk kasvusaatja: Uued tehnoloogiad ja AI-põhised tööriistad vaimse tervise toetamiseks
Soovitame Sulle
Sisuturundus