„Vene raketilöök Odessa pihta, ajaloolise keskuse pihta. Esialgselt ballistika. Vene terroristide absoluutselt teadlik löök. Õnneks pääsesime ohvriteta. On kannatanuid, neile on antud abi. Löögi keskmes olnud inimeste hulgas olid teiste hulgas Norra diplomaatilised esindajad,“ teatas Zelenskõi.

Odessa oblastiprokuratuur teatas hiljem, et on teada seitse kannatanut ja inimesed on haiglasse toimetatud. Uurijate sõnul ründas Venemaa ballistiliste rakettidega, esialgsetel andmetel Iskanderidega.

Plahvatuste tõttu sai kahjustada terve rida ajaloolisi mälestusmärke.

Päästeteenistuse teatel oli löögi all üks hotell. Seal päästeti teisel korrusel tuppa kinni jäänud naine. Katusel oli tulekahju.

Kahjustusi said UNESCO kaitsetsoonis olevad hooned. Muu hulgas sai kahjustada üks Odessa vanemaid hooneid, eliithotell Bristol.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Sõda Ukrainas

Toeta Ukrainat läbi Eesti Pagulasabi ja MTÜ Mondo algatuse Ukraina Heaks!, toetusprojektide MTÜ Herojam Slava, Riigikaitse Edendamise SAPäästeliidu või Toeta Ukrainat.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid