Läti on 21. sajandi demokraatia, mille lahutamatuteks elementideks on dialoog, arutelud ja väljendusvabadus. See tähendab, et igaühel on õigus avaldada oma seisukohti küsimustes, mida nad peavad oluliseks, ütles Jansons intervjuus BNS-ile.

Võimud peaksid aga hoiduma sellise demokraatliku vabaduse piiramisest.

"Kui me tahame rääkide perfektsest demokraatiast, võime arutada, luua dialoogi ning selle dialoogi tulemusena jõuda avaliku konsensuseni, kuidas elada. See kehtib ka 16. märtsi kohta," seletas Jansons.

Ombudsmani sõnul on riigivõimu ülesanne tagada nende avalike ürituste ajal avalik kord ja julgeolek.

"Kui need üritused on kavandatud olema rahumeelsed ja nende eesmärgiks on väljendada arvamust selle konkreetse kuupäeva suhtes, siis ei näe ma põhjust neid keelata, kuna see (kogunemisvabadus) on määratletud põhiseaduses ja rahvusvahelistes konventsioonides," lisas Jansons.

Riia ringkonnakohus otsustab esmaspäeval, kas rahuldada marurahvuslase Uldis Freimanise vaie linnavalitsuse otsuse vastu mitte anda luba ühelegi Läti leegionäride mälestuspäevaks 16. märtsik

Freimanisel on kavas korraldada 16. märtsil Riia Vabadussamba juures piketi Nõukogude okupatsiooni ohvrite mälestuseks. Samal ajal on patriootliku organisatsioon Daugava Pistrikud lubanud läbi viia rongkäigu.

Riia täitevdirektori kohusetäitja Māris Kalve sõnul keelati mälestuspäeva üritused võimalike provokatsioonide ja avaliku julgeoleku ohtude ennetamiseks.

Kuidas see lugu Sind tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena