"Kuna oleme seadnud endale eesmärgiks osaleda aktiivselt kodanikuühiskonna poliitika kujundamisel ja elluviimisel, siis lähtuvalt meie põhikirjast on kavas esitada ka fondidele ja programmidele toetustaotlusi," selgitas Vakra Delfile. 

Praeguse erakondade rahastamise süsteemis on Vakra sõnul tasakaalust väljas rahastamise allikad – riik, eraannetused ja liikmemaksud. "Parteid loodavad liialt palju riigi ja teistele väljast tulevatele annetustele, kuigi suur osa eelarvest peaks kujunema liikmemaksudest," sõnas endine keskerakondlane ja küsis, miks teeb ettevõtja erakonnale suuri annetusi samal ajal, kui selle erakonna enda liige ei pea vajalikuks liikmemaksugi tasuda?

Teisalt on paigast ära rahastamise järelevalve – praegune kontrollimehhanism ei tööta seni, kuni me ei muuda aruandluse kohustust, nentis Vakra. 

Ta kinnitas, et kuigi ühe organisatsiooni ülalpidamine nõuab kulutusi, kuid neid tuleb hoida kindlates raamides ning hetkel tulevad demokraadid toime oma liikmete jõuga.

"Kui riigikogus esindatud erakonnad saavad käesoleval aastal riigilt 5,4 miljonit eurot ehk ligi 85 miljonit krooni, siis jääb täielikult mõistetamatuks erakonnaseaduse muutmise eelnõu, millega kavandati eraldada erakondade juurde loodavatele sihtasutustele 900 000 eurot. See on inimeste õiglustunnet riivav," lisas Vakra. 

Lähtuvalt juhatuse otsusest panustavad kõik MTÜ Demokraatide asutajaliikmed ühingu tegevuse sissemaksuks 500 eurot ja kuumaksena 100 eurot kuus ning kõik liikmed hetkel 10 eurot aastas.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena