Sõjaväepolitsei tegeleb lisaks politseile juba reaalselt isikute kaitse tagamisega, olles korduvalt osalenud Eestisse saabuvate väliskülaliste turvalisuse tagamisel. Kaitsevägi hakkaks kaitset pakkuma eelkõige nendele isikutele, kes viibivad Eestis kaitseministeeriumi valitsemisala kutsel.

Lisaks antakse eelnõu kohaselt kaitseväele õigus osaleda politsei teatud ülesannete täitmisel jõu kasutamise õiguseta. See võib osutuda vajalikuks olukordades, kus on vajalik kaitseväe tehnika kasutamine koos kaitseväelastega või ka näiteks otsingutöödel. Kaitseväge kasutatakse ainult äärmuslikul vajadusel, kui politsei ei saa või ei saa õigeaegselt oma ülesannet täita ning puuduvad muud võimalused ülesande täitmiseks.

Eelnõu kohaselt luuakse senise staabi- ja sidepataljoni struktuuris paikneva küberkaitse kompetentsikeskuse Eesti kontingendi asemel kaitseväe juhataja otsealluvusse uus kaitseväe struktuuriüksus – NATO küberkaitsekoostöö keskuse Eesti kontingent.

Senine Eesti kontingendi paiknemine kaitseväe struktuuris ei ole mõistlik, kuna Eesti kontingendil on staabi- ja sidepataljoni sisulise töö ja ülesannetega vähe kokkupuuteid. Samuti muudetakse senised Eesti kontingendi avalike teenistujate ametikohad (teadurid) töölepingulisteks. Seadus jõustub 1. novembril 2012. aastal.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena