Maadevahetuse kohtuistung lükkus kaitsjate töökoormuse tõttu järgmisesse aastasse
Tallinna ringkonnakohus teatas juunis, et tõenäoliselt hakkab ringkonnakohus asja arutama sügisel. Nüüd on istungid talvehooaega edasi lükatud.
"Kohtuistungid algavad kaitsjate hõivatuse tõttu 14. jaanuaril 2013," lausus Delfile Tallinna ringkonnakohtu pressiesindaja Kairi Küngas.
Istungi kohtunikeks on Meelika Aava, Pavel Gontšarov ja Sten Lind.
"Kohtulahendi kuulutamise aega ei ole võimalik prognoosida," märkis Küngas.
Harju maakohtu istungil mõistsid kohtunikud õigeks Villu Reiljani (59) korduvas altkäemaksu võtmises, Ester Tuiksoo (47) altkäemaksu võtmises, Toomas Annuse (51) korduvas altkäemaksu andmises, Kalev Kanguri (43) suures ulatuses korduvas altkäemaksu võtmises, Einar Vettuse (48) altkäemaksu andmises, Tullio Libliku (47) korduvas altkäemaksu andmises ja Tarmo Pedjasaare (44) altkäemaksu andmises ja altkäemaksu võtmisele kaasaaitamises ning juriidilised isikud AS Järvevana ja AS E.L.L. Kinnisvara altkäemaksu andmises.
Kohus mõistis kohtuotsuse jõustumisel riigieelarvest välja süüdistatavate õigusabikulud kokku 1 280 603,36 eurot.
Riigiprokuratuur esitas juuli alguses apellatsiooni Harju maakohtu niinimetatud maadevahetuse kriminaalasja otsusele. Tallinna ringkonnakohtule esitatud 80-leheküljelises apellatsioonis toodi välja otsusega mittenõustumise põhjendused ja viited vastavatele tõenditele.
Apellatsioonis mainiti, et jälitustõendite kogumisel ei ole prokuratuur ega uurimisasutus seadust rikkunud.
Prokuratuur ei nõustunud ka kohtu seisukohaga, et ametiisikud ei ole saanud ametialaste otsuste eest hüvesid, mõistes nende all näiteks korterite tasuta kasutamist, varjatud osalusi äriühingutes ja kinnistute käsutusõigust.
Riigiprokuratuur on apellatsioonis jätkuvalt seisukohal, et süüdistuses näidatud maadevahetused on olnud ebaseaduslikud.