Delisle töötas Kanada ülisalajastes mereväebaasides ning tal oli ligipääs luureandmete jagamise süsteemidele, mis on seotud selliste riikidega nagu USA ja Suurbritannia, vahendab BBC News.

Ligi nelja aasta jooksul kopeeris Delisle salajast informatsiooni mälupulkadele, et jagada seda Moskvaga.

Tõenäoliselt kõndis Delisle 2007. aastal ise Venemaa saatkonda Ottawas, et pakkuda oma teeneid. Ta vahistati selle aasta jaanuaris.

Delisle'i juhtum on tõsiselt ja korvamatult kahjustanud Kanada suhteid liitlastega, kuulutati kolmapäeval Nova Scotia provintsikohtus.

41-aastase ohvitseri ülestunnistus tuli üllatusena. See tähendab, et esimest korda on võimalik avaldada spionaažijuhtumi üksikasju, mis varem oli keelatud.

Märtsikuisel kautsjonimääramisistungil loeti ette osi politseijuurdluse aruandest, milles Delisle nimetas Venemaa saatkonda minekut „professionaalseks enesetapuks“.

„Sel päeval keerasin ma teise poole... sellest päevast edasi, see oli lõpp minu päevadele Jeff Delisle'ina,“ ütles spioon.

Karistus määratakse Delisle'ile jaanuaris ning teda võib oodata viieaastane kuni eluaegne vanglakaristus.

Delisle'i hakati kahtlustama, kui ta naasis 2011. aastal neljapäevaselt reisilt Brasiiliast, kus ta oli oma Vene agendijuhiga kohtunud, kaasas mitu tuhat dollarit sularahas.

Sekkus kuninglik Kanada ratsapolitsei, mille töötajad murdsid sisse Delisle'i elektroonilisse kirjavahetusse venelastega.

Delisle astus reservistina mereväkke 1996. aastal, sai regulaarvägede liikmeks 2001. aastal ning ülendati ohvitseriks 2008. aastal.

Korduvalt töötas ta üksuses, mis jälgis Kanada territoriaalvetesse sisenevaid ja sealt väljuvaid laevu ning tal oli ligipääs informatsioonile, mida jagab omavahel niinimatatud Five Eyesi („Viie Silma“) kogukond, kuhu kuuluvad Kanada, USA, Suurbritannia, Austraalia ja Uus-Meremaa.

Kanada sõjavägi ei ole veel avaldanud mingeid üksikasju venelastele paljastatud informatsiooni kohta.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena