Mõned tunnid hiljem teatas Diarra raadios oma tagasiastumisest. Ta ei täpsustanud põhjusi, kuid avaldas lootust, et "uus meeskond" suudab oma eesmärke täita, vahendab BNS.
"Peaministri vahistasid umbes 20 sõdurit, kes saabusid pealinna Bamako lähedal asuvatest Kati kasarmutest," ütles oma sõnul juhtunut pealt näinud allikas uudisteagentuurile AFP. Informatsiooni kinnitas hiljem ka üks tundmatuks jääda sooviv julgeolekuametnik.
"Nad ise ütlesid, et kapten Sanogo saatis nad teda vangistama," kinnitas ametnik.
Kuulduste kohaselt salvestas Diarra kõne, mida pidi esitatama kohalikus telekanalis, kuid sõdurid olevat ka selle konfiskeerinud.
Diarra on endine USA kosmoseagentuuri NASA heaks töötanud astrofüüsik ja juhtinud tarkvarafirma Microsoft Aafrika haru. Ta olevat esmaspäeval plaaninud lennata Prantsusmaale ravile, kuid jätnud lennujaama sõitmata, kui kuulis, et tema pagas on lennukist maha tõstetud.
Diarra sai peaministriks pärast märtsikuist sõjaväelist riigipööret, mis paiskas Mali kaosesse ja võimaldas islamistidel riigi põhjaosa enda kätte haarata. Kuuekümneaastane ajutise valitsuse juht pooldas Lääne-Aafrika riikide kavatsust sellesse sisekonflikti sõjaliselt sekkuda.
Kummaliste arengute tagamaad jäävad esialgu täiesti selgusetuks, sest Euroopa Liidu välisministrid kiitsid alles esmaspäeva õhtul heaks väljaõppemissiooni, mille eesmärk on parandada Mali valitsusarmee võitlusvõimet.
Ühe anonüümsust palunud kõrge ametniku sõnul pole missiooni osas midagi vaielda, sest sel on nii Mali, ÜRO kui ka teiste Aafrika riikide toetus.
Kavakohaselt asuvad umbes 250 Euroopa Liidu sõjaväelast välja õpetama nelja Mali valitsusarmee pataljoni ehk kokku 2600 meest.
Euroopa Liit teatas pühapäeval ka, et pakub sellele Lääne-Aafrika riigile veel 20 miljonit eurot humanitaarabi, suurendades sellega kogu toetussummat 101 miljoni euroni.
Mali märtsikuine sõjaväeline riigipööre tekitas võimuvaakumi, mis võimaldas tuareegidel ja al-Qaidaga seotud islamimässulistel haarata oma kontrolli alla suured kõrbealad ning hõivata võtmetähtsusega linnad nagu Timbuktu. Mässu algatasid iseseisvat riiki taotlenud tuareegid, kuid praeguseks on äärmusislamistid nad kõrvale tõrjunud, lubades rajada selles Prantsusmaast suuremas piirkonnas islamiriigi.
Mali Aafrika integratsiooni minister Traoré Rokiatou Guikiné ütles kuu alguses ÜRO julgeolekunõukogu kohtumisel, et riigi delegatsioon soovib rõhutada interventsioonivägede riigi põhjaossa saatmise pakilisust.
"Mali rahva igapäevased kannatused on hästi teada - piitsutamine, jäsemete amputeerimine, massihukkamised, laste sõduriteks värbamine, vägistamine, kividega surnuks pildumine, rüüstamine ning ajaloo- ja kultuuripärandi hävitamine," lisas minister.