"Need on rasked otsused, sest olen püüdnud seda erakonda oma parima äratundmise järgi ehitada. Praegu pean tunnistama, et minu mõju erakonna poliitika ja seisukohtade kujundamisele on väga väike. Paljud mu toetajad on erakonnast lahkunud ja loodan, et need, kes on jäänud, saavad minust aru," teatas Herkel.

See pole tema sõnul emotsioonide toel tehtud otsus. Herkelil oli sel teemal Urmas Reinsaluga ka avameelne jutuajamine. IRLi riigikogu fraktsiooni liikmeks kavatseb Herkel jääda.

Kohalikel valimistel ei kavatse Herkel IRLi nimekirjas kandideerida. "Olen IRLi sees korduvalt tõstatanud probleemi, mis on seotud jabura olukorraga, kus riigikogu liikmed võivad küll volikogudesse kandideerida, kuid ei saa volikogu töös osaleda," nentis Herkel.

Olukord tuleks lahendada kas erakondade kokkuleppega, et riigikogu liikmed ja ministrid ei kandideeri, või kui seda ei soovita, siis tuleks taastada volikogudesse kuulumise õigus.

"Kuid ma ei näe, et riigikogu erakonnad tahaksid selle probleemiga tegeleda ja sellepärast minnakse sügisel vastu järjekordsele silmakirjalikkuse paraadile," lisas Herkel.

Juba praeguse Tallinna linnavolikogu puhul on pilt trööstitu, sest volikogu koosneb peamiselt asendusliikmetest ja on nõrk, häältekogujad on siirdunud parematele jahimaadele.

"Ma tõesti ei taha sellises protsessis osaleda. Mis puudutab võimalikku kandideerimist Vaba Isamaalise Kodanikuga seotud valimisliidus, siis nendele pole ma lõplikku „ei“ öelnud," teatas Herkel.

Erinevalt parteidest pole Vaba Isamaaline Kodanik praeguse jabura olukorra eest vastutav, kuid Herkel pole kindel, et valimisliit, mis tahab muuhulgas ka selle olukorra absurdsusele tähelepanu pöörata, teeks õigesti, kui riigikogu liikmeid nimekirja võtab.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena