Ike Volkov: kartus oma arvamust esitada on teinud inimestest pastapliiatsid
Arhitekt ja muusik Ike Volkov sõnas loomeliitude pleenumi kõnekoosolekul, et meil on riigis liiga palju dubleerivaid ametikohti ning kuna elu on liiga hea, tegeleme palju pisiasjadega ja asendustegevustega.
"Meie riik on tõesti väga rikas, et suudab nii palju paralleelseid ametkondi mehitada ja rahastada," lausus Volkov, kelle sõnul on Eestis liiga palju dubleerivaid erialasid.
Ta tõi näite oma valdkonnast. "Põhimõtteliselt oleme vabad, aga näiteks meie teadlaste hiilgav potentsiaal jõuab avalikkusesse spordiuudiste kaudu," ütles Volkov.
"Targad inimesed on riigikorralduse asjus sõna võtnud," viitas Volkov jurist Jüri Raidlale, kes ütles juba mitu aastat tagasi, et riigi reformimisest on räägitud nii ja teisiti, aga tehtud pole midagi.
Haldusreformi puhul pole Volkovi sõnul mõtet kõneleda pelgalt liitmisest, vaid pigem ülesannetest. "Oluline on tagada elanikele igal pool sama tasemega teenused," ütles Volkov.
"Ruumilise planeerimise valdkond jaguneb nelja institutsiooni vahel, mis toob kaasa vastutuse hajutamise. Ka tarkuse raiskamise, sest igasse asutusse on vaja teadjaid," sõnas Volkov.
"Otsustajad kõnelevad analüüsist ja kaasamisest ja sinna see asi jääb. Koostatakse lugematu hulk arengukavasid ja käiakse seminaridel.
Volkov, kes töötas varem Tallinna linnavalitsuses, tõi näiteks, et Tallinnal oli omal ajal 18 trammiliikluse arengukava, aga käiku pole neist läinud ükski. "Kartus oma arvamust esitada on inimetest teinud pastapliiatsid, et ah mis nüüd mina..." on Volkov kriitiline inimeste passiivsuse osas.
"Meil on siht silme eest kadunud, meil pole ühist vaenlast. Mulle tundub, et meil on liiga hea elu - tegeleme pisiasjadega ja asendustegevusega ning kaitseme linnas pisielukaid ja mardikaid," ütles Volkov.