Breedlove nimetas Venemaad "tõusiklikuks ülijõuks" ja rääkis USA senati relvajõudude komiteele, et katsed tihendada suhteid Venemaaga on nurjunud, teatab AFP BNS-i vahendusel.

"Olen kirjeldanud reset'i mõneti pausi peal olevana," ütles Breedlove. "Tegime edusamme. Venemaal toimusid poliitilised muutused ja asi on nüüd üsna soiku jäänud."

Breedlove'i sõnul peaksid Ühendriigid üritama uuesti suhteid parandada, kuid see peab olema vastastikku kasulik.

"Nõustun teie murega, et see ei tohi muutuda ühepoolseks, et meie ainult anname ja anname. Peame nägema oma tööd Venemaaga vastastikkuse põhimõtte alusel."

Washington ja Moskva jõudsid USA presidendi Barack Obama esimesel ametiajal suhteid soojendada, kuid uued pinged kujunesid eelmisel aastal pärast Vladimir Putini naasmist Vene riigipeaks.

Breedlove'i sõnul jääb Venemaa veel aastateks piirkonna peamiseks ebastabiilsuse tekitajaks ning Ühendriigid ja NATO peaksid oma partnereid julgustama.

"Venemaa jääb oma geograafilise asendi, maavaraderikkuse, relvajõudude ja piirkondliku mõjuvõimu iha tõttu peamiseks muretekitajaks piirkonnas 2020. aastani," seisis kindrali kirjalikus avaduses senati komiteele.

"USA ja NATO peavad jätkuvalt kinnitama oma liitlaste ja partneritele, kes asuvad Venemaa enda välja kuulutatud "privilegeeritud mõjuvõimu sfääris", et on valmis otsusekindlalt tegutsema."

Breedlove kutsus üles jätkama ponnistusi koostööks Venemaaga Euroopa raketikaitsekilbi asjus. Tema sõnul ei tuleks Moskvat pidada vaenlaseks, vaid partneriks.

Kui senat Breedlove'i kandituuri heaks kiidab, võtab ta NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja ameti üle admiral James Stavridiselt.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena