Sajad e-kirjad CD-l on pärit Di Rupo kasutatud Skyneti aadressilt. Kirjad on pärit ajavahemikust 2004-2008. Sel ajal oli Di Rupo Belgia prantsuskeelse sotsialistliku partei (PS) esimees. Aastatel 2005-2007 oli Di Rupo Valloonia peaminister. Pea kõik e-kirjad on privaatse iseloomuga. Siiski on ka selliseid, mis puudutavad tema poliitilist tegevust või kus palutakse toetust, kirjutab De Morgen.

Peaminister reageeris oma e-kirjakasti häkkimisele pahameelega. „Tegemist on privaatsete andmete vargusega. Mul pole aimugi, kes selle taga võib olla,“ reageeris Di Rupo. Küsimusele, kas ta kavatseb kaebuse esitada, vastas ta: „See on kindlasti karistatav.“ Peaminister kavatseb aga eelkõige juhtunust õppust võtta. „Häkkimine on oht ja võimalik probleem igaühe jaoks.“

Lisaks Di Rupo isiklikele kirjadele häkiti veel kuut kirjakasti. Muu hulgas PS-i üldaadressi ja Di Rupo Belgia keskpangas (NBB) töötava tuttava töökirjakasti.

NBB andis teada, et jälgib keskpangana pidevalt erinevaid küberohte. „Rahvuspank teeb selles vallas tihedat koostööd muu hulgas föderaalse küberkuritegevuse üksuse (FCCU), Febelfini ja infotehnoloogia spetsialistidega. Kui vaja, võtab pank tarvitusele meetmed oma IT-keskkonna kaitsmiseks.“

Veel murti sisse PS-i liikme Jean-François Istasse'i e-kirjakasti. Senaator ja Belgia prantsuskeelse kogukonna parlamendi endine esimees ei kuulu partei absoluutsesse tippu. Küll korraldab ta PS-i sisemisi arvamusuuringuid.

FCCU komissar Laurent Bounameau rõhutas, et paljudel poliitikutel ja valitsusametnikel on turvalised meiliserverid. „Me oleme teadlikud, et tipppoliitikud vajavad küberkaitset,“ ütles Bounameau. „Aga poliitikud või ametnikud peavad ka aru saama, et vaatamata kõikvõimalikule kaitsele vastutab lõpuks ikkagi kasutaja ise. Kes kasutab salasõnana sõna „salasõna“, ei peaks olema üllatunud, kui tema meilboksi sisse murtakse.“

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena