Nüüd asub aukohtu ettepanekut arutama erakonna juhatus.

Aukohus märgib, et nii Sambliku kui Ojulandi puhul on nende seotus hääletamisega teiste isikute eest erakonna juhatuse valimistel tõendatud. Kristiina Ojuland tasus 39 isiku eest eest liikmemaksu, mis andis neile õiguse osaleda sisevalimistel. Samuti on ta pikka aega (alates aastast 2007) olnud Lääne-Virumaa maakonnaorganisatsiooni esimees. Taimi Samblik tunnistas aukohtule teiste isikute eest hääletamist, kinnitades, et tegi seda Kristiina Ojulandi korraldusel.

Kristiina Ojuland sellise korralduse andmist aukohtule ei tunnistanud, kuid esitas täiendavaid tõendeid nagu oleks probleeme valimistega olnud ka mujal Eestis. Kontrollimisel osutusid need valeväideteks.
Einar Vallbaumi osas ei leidnud aukohus kinnitust tema osalemise kohta häältega manipuleerimises.

Aukohus asus seisukohale, et identiteedivargusega seotud küsimustes võivad prokuratuurile avalduse teha isikud, kelle identiteeti on kuritarvitatud.

Aukohus pidas kahetsusväärseks, et mõne inimese tegevuse tõttu on heidetud halba varju kogu Eesti e-valimiste süsteemile ja rõhutas, et e-valimised on piisavalt turvalised.

Aukohus nõustus Väino Linde juhitud töörühma seisukohaga, et ükski selline rikkumine ei tohi jääda tähelepanuta ja vajadusel tuleb teemaga edasi tegeleda.

Aukohus on seisukohal, et antud kaasuse raames tuvastatud rikkumised ei anna alust kahelda 2013. aasta juhatuse valimistulemuste legitiimsuses.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena