Jaadla ütles Delfile, et astus Reformierakonnast välja 21. augustil. „Suvi oli ilus ja oli aega järele mõelda,“ rääkis Jaadla. „Kui sa oled suhteliselt kõrgelt kukkunud, siis edasi on kaks võimalust - kas lepid olukorraga või on sul ikkagi oma arvamus ja julged teistest erineda.“

Jaadla sõnul tunnetas ta, et ausam on erakonnast lahkuda ja mingit survet erakond talle lahkumiseks ei avaldanud. „Kindlasti see ei olnud nii, et kohtasjadega seoses oleks erakond mind mõjutanud lahkuma,“ ütles Jaadla ja lisas, et kohtuasjad on jäänud juba eelmisesse aastasse.

„Ma ei taha kindlasti vastanduda ja see ei ole protest erakonna vastu, see oli minu sisemine otsus,“ rääkis Jaadla. „Mul on Reformierakonnas palju häid sõpru ja mõttekaaslasi ja kindlasti ma soovin neile kõike head.“

Rahvaliikumise Rahva Kogu kohta ütles Jaadla, et huvi sellega liitumise vastu on väga suur. „Inimestel on oma arvamus kohalikus elus kaasa lüüa,“ kõneles Jaadla, kelle sõnul on vähemalt Rakveres tunda kodanike aktiivset soovi kaasa lüüa kohalikul tasemel. „Inimesed ise tulevad ja soovivad kandideerida.“

Jaadla ei osanud veel öelda, millise nimekirjaga Rahva Kogu kohalikele valimistele vastu läheb. „Nimekirja asja veel ei tea, eks vaatame, kuidas nimekiri kokku saab ja mis positsioonil seal keegi on,“ sõnas ta.

Kohalikele valimistele saab nimekirju esitada kuni 10. septembrini. Valimised toimuvad 20. oktoobril.

Jaadla on korra reformierakonnast ka välja visatud, kui ta osales kohalikel valimistel ise reformierakonda kuuludes valimisliidu Kodulinn Rakvere nimekirjas.

Hiljem võeti Jaadla erakonda tagasi ja ta tõusis linnapeaks.

Eelmise aasta lõpus mõistis Viru maakohus Jaadlale iseendaga tehingute sõlmimise eest üle 11 000 euro suuruse rahalise karistuse.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena