„Jagatud julgeolekut ja vastutust teineteisest lugupidavate naabrite vahel ei saa üles ehitada rikkudes seadust ja kuritarvitades usaldust,“ ütles Meade teisipäeval CNN-i vahendusel. „Mehhiko on veendunud, et toime pandud spionaažitegevus kujutab endast normide rikkumist, partnerriikide vahele rajatud usalduse kuritarvitamist ega austa ajaloolist sõprust meie riikide vahel.“

Saksa ajakiri Der Spiegel avaldas süüdistused, mille järgi kuulas USA rahvusliku julgeoleku agentuur (NSA) süstemaatiliselt pealt Mehhiko valitsust ja häkkis endise presidendi Felipe Calderóni avalikku e-postikontot.

Informatsiooni allikana nimetas Der Spiegel NSA endist kaastöötajat Edward Snowdenit.

Pühapäeval teatas Mehhiko valitsus, et selline nuhkimine on lubamatu, mittelegitiimne ja seadusevastane.

Meade nõudis asja kiiret uurimist, märkides, et USA president Barack Obama lubas uurimist, kui septembris ilmusid välja varasemad nuhkimissüüdistused.

„Mehhiko kordab lõpuks oma usaldust president Obama kinnituse vastu, et rahvusvaheline seadus ei ole tühi lubadus,“ ütles Meade. „Me oleme kindlad, et Mehhikole antud lubadus asja uurida ei ole seda samuti.“

Mehhiko viib läbi ka oma juurdluse, teatas siseminister Miguel Ángel Osorio Chong.

Värsked paljastused kutsusid esmaspäeval Twitteris esile teravad reageeringud Calderónilt ja teistelt.

„Rohkem kui isiklik, on see solvang riigi institutsioonide vastu, arvestades, et seda tehti, kui ma olin president,“ ütles Calderón. „Ma jälgin välisministeeriumi samme Ühendriikidelt seletuse nõudmiseks ja vastavalt sellele süüdlaste vastutusele võtmiseks.“

USA riigidepartemangu kõrge ametnik ütles CNN-ile, et Mehhiko valitsus on seoses nende teadetega ühendust võtnud ning kaks valitsust arutavad asja diplomaatiliste kanalite kaudu.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena