London Mining otsib tõenäoliselt investeerimispartnereid mitme miljardi dollarilise projekti elluviimiseks, vahendab BBC News.

Mõnede oponentide väitel tekitab avakaevandus kahju keskkonnale, teised on aga mures kuni 3000 peamiselt Hiina töölise sissetoomise pärast.

Rauamaagimaardla asub 150 kilomeetri kaugusel Gröönimaa pealinnast Nuukist.

London Mining teatas oma veebilehel, et kaevandus peaks hakkama tootma 15 miljonit tonni väga kõrgekvaliteedilist rauamaagikontsentraati aastas ülemaailmsele terasetööstusele.

Maagikontsentraati hakatakse välja vedama aastaringselt selleks ette nähtud süvasadamast.

Gröönimaa valitsus loodab, et kaevandus hoogustab majanduselu, mis praegu sõltub suuresti kalandusest ja Taani subsiidiumidest.

„See on tõepoolest Gröönimaa jaoks ajalooline hetk,“ ütles tööstuse ja maavarade minister Jens-Erik Kirkegaard, kelle sõnul parandab seni suurim äriprojekt Gröönimaal tööhõivet ja valitsuse sissetulekuid, mis on kooskõlas valitsevate sotsiaaldemokraatide lubadusega tuua kohale välismaa ettevõtteid Gröönimaa ressursside ärakasutamiseks.

Projekti Isua raames peaks umbes 56 000 elanikuga Gröönimaale sisse toodama 3000 võõrtöölist, et rajada ja opereerida kaevandust ja sellega seotud infrastruktuuri.

Keskkonnakaitsjad tahavad kinnitust, et maavarade ekspluateerimine ei toimu laiaulatusliku keskkonnaalase kahju arvel.

„Ma tõesti loodan, et Gröönimaa valitsus müüs ennast maha kõrge hinna eest, nii et London Mining peab kinni palju rangematest nõudmistest, kui need, mida nad oleksid algselt järginud,“ ütles maailma looduse fondi (WWF) Taani osakonna peasekretär Gitte Seeberg.

Seebergi sõnul peaks Gröönimaa valitsus nõudma, et kaevandus kasutaks hüdroenergiat mitte diislikütusest saadavat, ning tuleb kindlustada, et tegeldakse selliste probleemidega nagu liiklustiheduse dramaatiline suurenemine.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid