VIDEO ja FOTOD: Põhja-Euroopat räsinud tormis hukkus või jäi kadunuks viis inimest
Võimas torm ründas neljapäeval Põhja-Euroopat orkaani tugevustega tuultega. Hukkus või jäi kadunuks viis inimest, tekkis transpordikaos ning tuhanded pidid üleujutusehirmus kodudest põgenema.
Briti võimud evakueerisid 15 000 majapidamist, kui üleujutused Põhjamere rannikul algasid. Üleujutustevastaseid kaitserajatisi tugevdati Saksamaal, Hollandis, Belgias, Taanis ja Rootsis, vahendab AFP.
Šotimaal mõõdeti tuule kiiruseks kuni 63 meetrit sekundis ning Suurbritannia keskkonnaagentuur hoiatas Inglismaa idarannikul viimase 60 aasta suurima veetaseme tõusu eest.
Üle kogu Põhja-Euroopa tühistati sadu lende ning peatus ka rongi- ja laevaliiklus. Suleti Taanit ja Rootsit ühendav Öresundi sild.
Suurbritannia peaminister David Cameron teatas, et kutsub kokku valitsuse eriolukorra komitee, et kindlustada kõikide vajalike meetmete tarvituselevõtt. Kardeti 1953. aasta tormi kordumist, milles hukkus Põhja-Euroopas üle 2000 inimese.
Suurbritannias hukkus veokijuht, kelle sõiduki paiskas Šotimaal tuul otsa teistele autodele ning Kesk-Inglismaal Nottinghamshire'is jäi mees maha langenud puu alla.
Rootsi lõunaranniku lähedal pühiti teadetekohaselt kaks meremeest üle parda. Päästeteenistus ei suutnud neid leida.
Taani lääneosas suri 72-aastane naine, kelle juhitud kaubiku tugev tuul ümber lükkas.
Suurim hirm oli kõikjal potentsiaalselt hävitav veetaseme tõus.
Inglismaal Norfolkis evakueeriti 9000 majapidamist ja Essexis 1000.
Üle ujutati mõnesid piirkondi Põhja-Inglismaa linnades Newcastle'is ja Hullis.
Hollandis suleti esimest korda viimase kuue aasta jooksul Ida-Schelde üleujutustõkked.
Belgias oodati veetaseme tõusu kuni 6,1 meetrit, mis on viimase 30 aasta kõrgeim.
Saksamaal tugevdati päästeteenistusi Hamburgis ja selle ümbruses ning jäeti ära tunnid paljudes koolides.
Üks EasyJeti lennuk püüdis maanduda nii Glasgow' kui ka Edinburghi lennuväljadele, kuid oli sunnitud siis hoopiski Manchesteri suunduma.
Hamburgi lennujaam teatas 128 tühistatud lennust ning Hollandi lennufirma KLM jättis ära 84 Euroopa lendu, mis pidid startima Amsterdami Schipholi lennuväljalt. Rootsis tühistati mitmeid siselende.
Šotimaal ja Taanis peatati kogu rongiliiklus ning sadamatesse jäid Saksamaa, Taani ja Rootsi vahet sõitvad parvlaevad.