Power, kes oli ise tuntud inimõiguste eest võitleja, enne kui ühines USA presidendi Barack Obama esimese administratsiooniga pärast 2008. aasta valimisvõitu, kohtus Nadežda Tolokonnikova ja Maria Aljohhinaga, vahendab Reuters.

Power ja Pussy Rioti liikmed arutasid rahutukstegevaid suundumusi Venemaa seadusandluses, süüdimõistmisi ja valitsuse tegevust, mille eesmärk on teisitimõtlemise mahasurumine ning põhiõigusi ja valitsuse vastutust nõudvatele organisatsioonidele surve avaldamine, teatas Poweri pressiesindaja Kurtis Cooper.

Kui Venemaa esindajalt ÜRO-s Tšurkinilt küsiti kommentaari Poweri umbes pooletunnise kohtumise kohta Pussy Rioti liikmetega, küsis Tšurkin vastu: „Ega ta pole bändiga ühinenud?“

„Ma loodan, et ta kutsub nad esinema rahvuslikku katedraali Washingtonis,“ ütles Tšurkin. „Teate, võibolla saavad nad neile ülemaailmse tuuri korraldada. Püha Peetruse katedraal Roomas, siis võibolla Meka Saudi Araabias ja lõpetuseks galakontsert Nutumüüri ääres Jeruusalemmas. Nii et kui suursaadik Power nõudetele ei vastanud, olen ma pettunud.“

Power andis Tšurkinile vastulöögi kolmapäeva õhtul Twitteris, öeldes, et tal oleks au koos Pussy Riotiga tuurile minna, sest nad räägivad ja seisavad inimõiguste eest, ning küsis Tšurkinilt: „Kas teie ühinete meiega?“

„Ma ei oska laulda, aga kui Pussy Riot mu võtaks, suursaadik Tšurkin, ütlen ma, et meie esimene kontsert oleks Venemaa poliitvangidele,“ kirjutas Power, lisades, et see esinemine peaks toimuma Moskva Matrosskaja Tišina vanglas.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena