Ehk peaks poliitikutele seadma ka ülemise vanusepiiri, et rahva üle ei valitseks seniilsed inimesed?
Avaldasin arvamust, et Riigikogu liikmete ja ministrite vanus ei tohiks olla alla 40 aasta ning selle peale vastasid kommenteerijad, et poliitikutele tuleks seada ka ülemine vanusepiir, et seniilsed vanurid ei pääseks rahva üle võimutsema.
Paljud meist mäletavad kindlasti Juri Andropovit ja Leonid Brežnevit, kes olid kõrges eas juhtimas suurt NSVL-i ning vahel oli isegi nende jutust raske aru saada.
Oleme teleekraanil näinud pidevalt, kuidas Riigikogu infotunni ajal on nii mõnigi vanemas eas poliitik magama jäänud.
Et riigijuhiks oleks normaalses vanuses poliitik, siis peaks tema vanus jääma ilmselt 40 ja 60 eluaasta vahele? Alla 40 on liiga noor ja üle 60 juba seniilne poliitiku ametit pidama.
20 aastat peaks olema piisav aeg poliitikas olemiseks. Kes liiga kaua võimul on, sellele lööb nii-öelda piss pähe, muututakse ülbeks ja tehakse nii, nagu ise heaks arvatakse.
Mõistagi ei pea ega saa iga poliitik just 20 aastat võimul olema, sest rahvas teeb ikkagi oma valiku, et keda ta soovib võimul näha.
Peamine on ikkagi see, et valimisseadust muudetaks. Võimule peavad pääsema valijalt enim hääli saanud poliitikud, mitte sellised, kes on saanud vaid mõne hääle. Just see ning vahemik 40-60 tuleks uude valimisseadusesse sisse kirjutada.