Lugeja: mis on keskmise kiiruse mõõtmises halba ja keerulist? Kui keskmine on piirangust kõrgem, siis järelikult ületasid kiirust!
"Üks siin registreeritud kommentaariumis räägib, et see on keeruline, aga miks? Mis siin keerulist on? Kui su keskmine kiirus on üle 90 km/h, siis sa ilmselgelt ületasid kiirust. Legaalselt sõites pole mitte kuidagi võimalik keskmist kiirust nii üles saada ja seega peadki trahvi saama. Miks me ei või keelata Tartust Tallinnasse liiga kiiresti jõudmist? Kui jõuad liiga kiiresti, järelikult ületasid kiirust – väga lihtne," jätkab keskmise alusel trahvide tegemise pooldaja.
"Väga mõistlik mõte. Kaob ära võimalus, et keegi ühe möödasõidu pärast trahvi saab. Ei ole ka see probleem, et kõik hakkavad oluliselt alla piirkiiruse sõitma – kes korralikult 90 km/h alas ikka alla 100 hoiab, see trahvi ei saa. Küll aga hakkavad maksma need suured kihutajad, kes täna kaamera juures kiiruse normi tõmbavad ja siis jälle raske jalaga edasi uhavad. Seega toetan igati ning võiks olla lisaks väiksematele lõikudele ka Tallinn-Tartu trassi mõõtmine, kus palju rikkujaid. Sõitsin hiljuti Pärnust Tallinnasse ning minu 94 km/h juures sõideti minust ikka väga palju mööda. See uus süsteem tasuks ennast kiirelt ära ja kokkuhoitud elusid on raske rahas mõõta," toetab teda teinegi lugeja.