Vähiravifond "Kingitud elu" toetab 37-aastase naise võitlust emakakaelavähiga
"Noor pereinimene peab rasket võitlust progresseeruva kasvajaga, kuid elu on veel ees. Aitäh kõigile, kes on meie fondi panustanud - vaid tänu teile on meil võimalik inimeste muret leevendada ning neile lootust kinkida," ütles vähiravifondi "Kingitud elu" juhataja Toivo Tänavsuu.
"Konkreetse patsiendi puhul on tähelepanuväärne, et tema toetuse taotlus laekus fondi pärast seda, kui olime haiglas käinud onkolooge ja õdesid innustamas ning rääkimas, kuidas fond saab patsiente aidata. Samuti väärib märkimist, et konkreetse patsiendi emakeel on vene keel ja pea pooled seni meie fondist toetust saanud inimestest on vene rahvusest."
Patsiendil on abikaasa ja täiskasvanud laps. Ta väljendab ülevoolavat tänu kõikidele fondi annetajatele: "Kirjutan oma tänukirja suure rõõmuga, et öelda teie fondile suur aitäh! Tänan, et kinkisite mulle elus kõige tähtsama asja - lootuse. Ma ei uskunud, et teie fond hakkaks mind aitama, aga olen väga õnnelik, kui sain teada, et te andsite mulle šansi terveks saada."
Avastini kasutatakse mitmete vähipaikmete ravis, muuhulgas näiteks käärsoole-, pärasoole-, kopsu- või rinnavähi ravimiseks. Tavaliselt on see üks ravikomponent mitmest. Haigekassas ja sotsiaalministeeriumis on pikemat aega arutatud Avastini kompenseerimise võimalusi, ent täna see soodusravimite alla ei kuulu.
SA Hille Tänavsuu Vähiravifond "Kingitud Elu" (www.kingitudelu.ee) on asutatud 5. veebruaril 2014 Hille ja Toivo Tänavsuu ning Janek Mäggi poolt. Fond hüvitab annetustest kogunevate võimaluste piires nende patsientide raviarveid, kelle ravimeid Eesti Haigekassa ei kompenseeri. Raha tuleb sihtasutusele tehtud annetustest. Fondi nõukokku, mis otsustab kas ja keda toetatakse, kuuluvad onkoloogid dr Peeter Padrik, dr Hele Everaus, dr Kristiina Ojamaa, dr Kadri Putnik ja tervise arengu instituudi direktor Maris Jesse, näitleja Rita Rätsepp ja suhtekorraldaja Janek Mäggi.